Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tremolos elektromos gitár. Mi...

Tremolos elektromos gitár. Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Sok dolgot hallottam erről a fajtàról, de nem értek hozzá.

Hallottam azt hogy könnyen elhangolódik, hogy nehéz beállítani, és hogy könnyen elromolhat.

Ezek közül melyik igaz, melyik nem?



2014. márc. 23. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind a kettő.

Olcsó gitárból nem érdemes ilyet venni, mert egy rémálom lesz.

Márkás, jó minőségű gitár azért egészen használható.

Persze, ha Floyd Rose szerű húrlábról van szó, a sima vintage Fender szerű kevésbé gázos.

2014. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért a kép kissé árnyaltabb, sokszor egyedül a tremolót teszik felelőssé azért, hogy elhangolódik, pedig sok más probléma is okozhatja.


Nem mondom, hogy minden benne van és mindenben igazam lenne, de azért itt elég részletesen próbáltam utánajárni:

[link]

2014. márc. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

És mennyiért lehet olyat venni, amiben nem egy rossz tremolo van?

2014. márc. 23. 22:10
 4/4 Bevapir válasza:
A Floyd Rose-t egy floating rendszer hajtja, otthon szinte teljesen felesleges állítgatni és okoskodni rajta mert csak rontasz a helyzeten, inkább hangszerész nézze meg. Floyd Rose Original/Special már egy egész tűrhető rendszer, de kezdőként bőven elég egy vintage tremolo, viszont nem 40e-s gitáron. Biztos hogy tremolozni akarsz? Én is tremolosat tervezek most venni, de magát a tremolo kart lefogom venni róla, mivel órákig tartana a tökéletes beállítást eltalálni, és akkor hónaponta csekkoljam is le, hogy nem-e mozdult el, na ja... Ha rám hallgatsz inkább kézzel nyújtod a hangokat, míg nem leszel híres.
2014. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!