Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy magyar amatőr Dj hogyan...

Egy magyar amatőr Dj hogyan tud enedélyt kérni egy külföldi zene remixeléséhez? Bonyolult dolog?

Figyelt kérdés
Egyenlőre még nem tartok ott,de ha esetleg...

#magyar #nehézség #engedély #külföldi #amatőr #DJ #külfölditől #engedély kérése
2014. ápr. 3. 14:33
 1/5 anonim válasza:
Minden kép kérd ki az adott zene szerzőjétől az engedélyt a remix készítéshez.Van mikor nem a szerzőtől kell engedély kérni hanem attól akinek jogában áll engedélyt adni, pld. tulajdonosa a dalnak,a kiadótól akihez tartozik a zeneszerző, vagy a dal.Olyan helyzet is szokott lenni amikor mindenkitől engedély kell kérni akik jogosultak a dalra és az ebből adódó jogdíjra.
2014. ápr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És ez hogy működik?Utazgani kell hogy aláirassak különböző szerződéseket?Postai úton?Vagy csak egyszerűen e-mailben?

Bocsi a hülye kérdésért.

2014. ápr. 4. 22:05
 3/5 anonim válasza:
74%

Elnézésedet kérem a késői reagálásért :D Email-en keresztül

a kiadókkal, és a tulajokkal is lezsírozhatod az engedélyt.

2016. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmi gond:DKöszi a választ!:)
2016. aug. 12. 21:05
 5/5 anonim válasza:
Még egy ehhez kapcsolódó gondolatot ha megengeded :) nem lényeges most meg említenem melyik előadó mely száma volt, a lényeg az hogy adott volt egy világhírű előadó ének-zongora kész, kiadott zeneszáma.Én ezt meg remixeltem, inkább átdolgoztam hip-hop stylusban(időtöltés képpen készítettem nem kértem engedélyt rá szépen alakult a nézettség :).Ez az átdolgozás felkerült a youtube-ra. 6 hónapra rá a Sony letiltotta.A következő hetekben az eredeti előadó(zongora-ének)zeneszáma megjelent hip-hop stylusban, azzal a dob loop-pal elkészítve amit én is használtam.Szóval vannak ilyen doldog.
2016. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!