Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő gitár effektek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, milyen hangzást adnak, és hol van előnyük?

Pickup felező

Compressor

Chorus/FX

Reverb

előre is köszi ha tudsz segíteni:)


2009. dec. 19. 19:02
 1/5 anonim válasza:

hát a pickup felező, ha jól tudom fázis cserélő ugye ha 2 hangszedőd van akkor pl így fogja a hangot "szedni"


jelzések: -----=húr

[]-pickup

|-ezt a pickup-ot használod


alaphelyzetben:


---------------------[][]------------[|][|]----------O

---------------------[][]------------[|][|]----------O

---------------------[][]------------[|][|]----------O

---------------------[][]------------[|][|]----------O

---------------------[][]------------[|][|]----------O

---------------------[][]------------[|][|]----------O


Ugye ha 2 hangszedőd van mint az ábrán is akkor a 3 állású pickup kapcsolóval 3 féle-módon tudsz úgy mondd "hangot szedni" vagy a nyaknál, v a hídnál, v mind2.


A felező csak akkor működik, ha a pickup kapcsolót középre rakod. Elvileg akkor mind2 hangszedő érzékeli a rezgéseket. És akkor "bekapcsolod" a felezőt, akkor elvileg így érzékeli neked a hangszedő a rezgéseket.



---------------------[|][]------------[][|]----------O

---------------------[|][]------------[][|]----------O

---------------------[|][]------------[][|]----------O

---------------------[|][]------------[][|]----------O

---------------------[|][]------------[][|]----------O

---------------------[|][]------------[][|]----------O


Tehát a 2 külsőn, ha jól tudom.

A compressor nem tudom mit csinál.

Chorus sokkal teltebb lesz a gitár hangzása, mint egyébként.

A reverb pedig olyan hatást kelt, mintha egy hatalmas koncert teremben vagy színpadon lennél és visszhangozna a gitárod. persze ezt be lehet állítani és ez az előző effektekre is vonatkozik.

Remélem érthetően csináltam meg az ábrát, és érhetően írtam le amit én tudok ezekről.

16/F

2009. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
öö igen, nagyjából értem, köszi szépen:)
2009. dec. 19. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a pickup felezés az az, amikor dubla hangszedőből (humbucker), csak a hangszedő fele veszi a rezgéseket (olyan mintha single-coil lenne)
2009. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Thurston ***** válasza:
Igen, az előző válaszoló jól tudja. A pickup felező egytekercses hangszedőt varázsol a duplatekercsesből. A compressor felhangosítja a halk, és lehalkítja a túl hangos jeleket, így nem lesz soha túl halk vagy hangos a játékod a dinamika változásával. A chorus hozzáad még pár hangot az eredetileg lejátszott hanghoz, így olyan, mintha több gitár szólna. A reverb meg a zengető. Ez végülis egy nagyon gyiors és rüvid visszhangnak felel meg.
2009. dec. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okés, értem már, köszi:)
2009. dec. 26. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!