Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért élnek tévhitek az...

Miért élnek tévhitek az emberekben a régi klasszikus rockzenét illetően?

Figyelt kérdés
Nap mint nap olvasom a számomra furcsa hozzászólásokat, miszerint aki klasszikus rock-ot hallgat az biztos, hogy kábítószeres, alkoholista, nőfaló, ordibál az utcán, üvölt, lázad valami ellen. Ez utóbbi még lehet, de a többit annyira nem gondolnám. Konkrétan van olyan ismerősöm, aki sokkal erkölcsösebb mint a tömeg és mégis hallgatja az említett műfajt. Minap olvastam egy fórumon a véleményeket, amelyben fejtegették a következőt: Aki Doors-ot vagy Rolling Stones-ot hallgat az mind él néha droggal vagy hozzá is szokott. Én ezt szeretném megcáfolni. Továbbá azt a nézetet is, miszerint az a Sátánnal cimborál. Várom a véleményeiteket.
2014. ápr. 17. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár én még soha nem hallottam , hogy valakit drogosnak titulálnak mert Doorst vagy Rolling Stone-t hallgatna. (70 éves apám kedvence a Rolling Stone)


De ha van is aki így gondolja akkor pusztán csak azért mert a híreknek hisz ami ezekkel az együttesekkel együtt jár.

PL:

Amikor én gyerek voltam, akkor azt mondták, hogy aki a HAIR musicalt szereti abból egy senki lesz, mert kint Amerikában csak azok hallgatnak ilyen zenéket, meg ugye Janis Joplin, Bob Marley dalokat aki szimpatizálnak a drogosokkal. Mert ezek mind egytől egyik drogosok voltak. Végül abban van némi igazság, hogy drogosok voltak, de ettől még mi nem leszünk azok mert szeretjük a zenéjét..

Szóval sokan csak a sztárok hírei miatt alkotnak véleményt.

2014. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos én is osztozom azon véleményedben, miszerint a hírkeltésnek, lehet rossz hír keltésnek véleményformáló ereje van. Ezt még inkább feldagasztja a bulvármédia, amit elmondhatatlanul utálok.

Jó valóban Woodstock idejében az emberek drogoztak a koncerteken. De az akkor volt és nem mindenki járt fesztiválokra, aki tudott azonosulni a dalok üzeneteivel.

Azt gondolom voltak, vannak és lesznek is, akik számára ez életforma, de másként. Azaz inkább a dalszövegek szociokulturális hátteret mutattak be, erőteljes társadalomkritikák fogalmazódtak meg a dalokban.

Ám az egy tévhit, miszerint a drogozásra ösztönöztek volna. Nem mellesleg ezt is csak akkor lehet, ha te hagyod. Én mindig nagy ellenálló voltam.

A zene, szövegek nagyon sokat jelentenek ma már. "Furcsa a nép"; Menekülünk a nappaltól egy furcsa részeg éjszakába"; Tudod, hogy a tv uralkodik rajtunk? Micsoda mély gondolatok és egy reflexió a mai korra. Nekem nagyon röviden ezt jelenti az egész zene.

2014. ápr. 17. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok mindenben igazad van, de azt te sem vitathatod, hogy sajnos vannak olyan emberkék akik szentírásnak vesznek bizonyos dalszövegeket.

Nem is olyan régen láttam egy műsorban a következőt.

3 tizenéves fiatal fiú akik a sátán imádták, mert egy bizonyos amerikai együttes dalai a sátánt éltetik. A zenéjük másról sem szól csak arról, hogy milyen felemelő érzés ha egy nőt megerőszakolnak, megvernek stb.. Van rajongótábora, sőt lemezeit is kiadták. Ez a 3 fiatal srác annyira szentírásnak vették, hogy úgy döntöttek élesben is kipróbálják amiről az egyik kedvenc daluk szól. Elcsalnak egy 15 éves leányzót aki azt hiszi a fiúk társaságához csapódott. Egy parkban előbb füveznek, isznak, majd amikor már teljesen felpörögtek a zene hatására a lányt megverték, megerőszakolták, megölték és meggyalázták (levizelték, leköpték a holttestét)

A 3 srác még 18 éves sem volt, így az egyik összeroppant a tettei miatt, és ő vallott be mindent.


Az emberek haragja nemcsak a fiatalok ellen fordult, hanem az együttes ellen is, és aláírást gyűjtöttek, hogy ilyen együttesek, vagy hasonló zenészek CD-i korhoz legyen kötve , hogy ki veheti meg..


Tudom, ez is egy szélsőséges eset, de sajnos előfordul, hogy sokan tényleg követő példának tartanak egy dalszöveget,

Amit írtam történetet az mindig is volt, és lesz is. Már a 60-as években történtek ilyenek, vagy ugye ott van a Vietnam hatására készült nagy slágerek (el kell ismerni van pár ami igencsak jól sikerült) sok ember hatása alatt voltak.. Ezért sokan vannak akik ezek miatt is elítélnek bizonyos zenéket.

2014. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amit írtál az valóban borzasztó. Én ugyan sokat foglalkozom dalszövegekkel, nyilván a hatásuk alá is kerültem. De ez a hatás abban nyilvánult meg, hogy legyenek önálló gondolataim. Ne hódoljak be a tömegkultúrának, az értéktelenségnek. Hatalmas szeretetvágyat generált bennem és ennek hatására vallom azt a nézetet, hogy vissza kellene nyúlni a gyökerekhez és minden, ami a múltban érték volt azt átemelni a mostani generáció számára. Megtanított a költészet, a zene, a színház szeretetére dalszövegeken keresztül. Fantasztikus gondolatokat kaptam és egyfajta életérzést a 60-as, 70-es évekből. Nem mellesleg szerintem sokkal inkább a tv-nek van butító, agymosó hatása.

Bár én főként magamról beszélek nem tudván, ismervén milyen emóciók születnek meg más befogadóban, hogyan dekódolják az információt. De például látok ma is Hobo koncerten embereket, akik ennek a zenének a hatására például elkezdtek írni. Vannak magyartanárok, akik elemzik az ő dalait.

2014. ápr. 17. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!