Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jim Morrison költészetével...

Jim Morrison költészetével kapcsolatos véleményekre vagyok kíváncsi? (A lent írtakat mindenképpen olvassátok el)

Figyelt kérdés
Ahogy böngészgettem interneten láttam előttem valaki már kiírta ugyanezt a kérdést, de azt nem én követtem el. Ennek kapcsán érdekelne a véleményetek azzal kapcsolatban az élete mennyire tükröződik a sorokban. Valamint mi a különbség vers és dalszöveg között? Úgy gondoljátok a kettő között vannak átjárhatóságok? Megint távolabbra vezet, de mégis miért van az a nézet, miszerint csak azon emberek tudják befogadni az ő költészetét, akik droggal, alkohollal élnek? Szerintem nagyon nem. Meglátásotok, bennetek miket mozgatott meg költőként ezekről szeretnék itt vagy akár privátban beszélgetést kezdeményezni. Lányok véleménye különösen érdekelne. (de nem a kinézése miatt, csak mint költői produktumra fókuszálva) Remélem írtok majd. Várom
2014. ápr. 23. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett se alkohol, se drog. Meg van az egyik verseskötete (Az indián varázsló), amit vagy 20x elolvastam.


Kicsit nehézkes felfogni, hiszen szürrealizmus. A versek és a dalszövegek között van különbség, de nem olyan számottevő. Az életét nem biztos, hogy kiveheted a sorokból, mert Jimbo nem az a stabil személyiség volt, akinek minden szava őszinte volt.


Én is már évek óta fejtegetem, hogy mi lehetett a fejében, de tényleg érthetetlen némelyik sora.


22/F

2014. ápr. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Művet alkotni szemben az ürességgel. Alakot, személyiséget szerezni. Kiemelkedni a csordából. Nyilvános irgalom, nyilvános buzgalom. Még egy nyomorult költő őrült is csak bohóc, aki deszkákon lépked."


Annak idején még Ady Endre is megírta egyik versében a csorda népek hatását. Sajnos nehéz maradandót alkotni egy olyan közegben, amelyben a kultúra halott vagy éppen máson a van a hangsúly. Hogyan törhetjük saját korlátainkat? Hogyan tudunk kivonulni, más lenni, outsider jelenségek? Énünknek el kell vesznie itt ebben az érában és országban?

Szabadság? Annyira be vagyunk korlátozva és leszabályozva minden által. De mi mégis a másik oldalra törjünk át, ahol megtapasztalhatunk egyfajta transzcendentális szinteket, de nem ezen a szinten, ahol a tömeg mozog. Merni kéne már mást mondani, önmagunkat megvalósítani és nem követni a népet mindenben.

Jim Morrison költészet és zene határvonalán mozgott csakúgy mint a magyar Hobo, aki Jim Morrison életművét a Hobo Blues Band integráns részévé tette. Nekem a Zenének vége (When the music's over) kötet van meg, amelyben dalszövegei és versfordításai találhatók.

2014. ápr. 23. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!