Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik multieffektet vegyem...

Melyik multieffektet vegyem meg? Hellyel közzel egy árban vannak. Feldolgozásos zenekarhoz kéne, a queen töl a Metallicáig. :Vox Tonelab Le, Boss Me70, Digitech Rp 500. Szóval?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 23. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
ha már ilyen multi ócskaságot veszel, inkább boss.
2014. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
..vagy vox
2014. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Jettenuator ***** válasza:
100%

Zenekarhoz nem ajánlom a multi-effekteket. Pláne ha élőben terveztek játszani. A felsorolt árkategória ugyanis legfeljebb otthoni gyakorlásra és próbaterembe jó.


Queen és Metallica hangot pedig egy jóféle overdrive/distortion pedál simán kiszolgál. Persze ez erősítő függő.


Én queen hangzáshoz egy light crunch/tiszta csatornába bedobok egy Tube Screamer-t (Ibanez) és közepesen torzítok vele. Kellemes "orrhang"-ot kapok, tökéletes pl. a Don't Stop me Now szólójához.


Metallica hanghoz közepes Gain-t az erősítőn, és egy feltekert Tube screamer-t használok. Ha szereted akkor tekerd le a 'Mid' potit az erősítőn, de akkor kevésbé leszel hallható a többi hangszer mellett.



A lényeg, hogy szerintem fölösleges multit venni. Egy közepes/jó erősítő, egy overdrive (ha csöves az erősítő) vagy distortion (ha tranzisztoros) és esetleg egy Wah-pedál minden igényt ki elégít. És sokkal jobban is szól!


Amiket ajánlok:

Overdrive: Digitech Bad Monkey, Joyo Vintage Overdrive, Boss SD-1 (ezt szinte kötelező moddolni ;) ), Electro Harmonix Soul Food


Distortion: MXR distortion-ökből rengeteg jó van, Big Muff (bár ez inkább Fuzz), Blackstar pedálok (pl. a 'Metal' jó Metallica-hoz)


Wah: Dunlop Crybaby Original



A Behringer pedáloktól viszont óvakodj, zajosak, sz.ar minőségűek, és sztem csúnyák.

2014. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A joyo vinatage overdrive valóban jó.

az mxr-ek is. viszont nem értek egyet azzal, hogy a behringer pedálok zajosak. Van egy gyári tube overdrive-om és egy vintage valve overdrive-om is, ami épített.

2014. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Jettenuator ***** válasza:
Eddig csak egy Behringer-t próbáltam, azthiszem modulációs volt. Még kikapcsolt állapotban is zajos volt, bekapcsovolva pedig a saját zaját is modulálta.
2014. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ès teljesen igazat adok, viszont ahhoz hogy êlethū ès teltebb soudot kapjak elengedhetetlenek a modulációs pedálok, chorus, delay, reverb, amik, ha jó minösègūek, elèggè megdobhatják a költsègvetèst.
2014. ápr. 27. 11:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem igaz.

Én pl utálom ha szétdelay-ezik a gitárt. van chorus pedálom, kb soha nem használom.

Reverbet meg ne multiban keress, mert az olyan is...

Egy normális rugós zengetőt kell keresni használtan. Nekem egy made by fender usa vintage van beépítve az erősítőbe. Potival bekeverhető. Nyomába se ér a boss gt8 és társai zengető.

2014. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, de U2, Toto, Mike Oldfield dalok is vannak a repertoárban, amik csont szárazon elég furán szólnának.....
2014. ápr. 27. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Multi esetleg a presetek és az ő váltogatásuk miatt kellhet, tehát olyat érdemes keresni, ami erre van kihegyezve. Lehet, hogy nem lesz olcsóbb egy normálisabb, mint néhány valóban szükséges pedál.
2014. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hetsch László válasza:
Sok függ attól, milyen erősítővel fogod használni....A Vox Tonelab Le előfokként is üzemeltethető az erősítő return-be csatlakoztatva. Nagyon jó minőségű torzított (csöves) hangzást biztosít. Az Insert-be beköthetők a kedvenc pedálok (ha vannak). A modulációs rész elég jó pont megfelelő minőségű. Amúgy sem szerencsés, ha szét van effektezve a gitárhang. A Wah fantasztikus. Dehát ez természetes. Elvégre VOX. Tehát szerintem Tonelab Le. Természetes hang. Ha esetleg több pénzed lest, T.C. Nova System, vagy Tech 21 Sansamp PSA 1.1. Az nemigen überelhető...
2014. szept. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!