Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a jobb gitár? Ezen a...

Melyik a jobb gitár? Ezen a kettő gitáron vacilálok hogy melyik lehet a jobb! (kérlek kíméljetek attól, hogy dobj össze több pénzt és vegyél egy. ) TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

[link]

[link]


KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET:)



#melyik a jobb gitár #rockburn lp #eagletone
2014. ápr. 25. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő elég gagyi kínai cucc, szerintem véletlenül se vedd meg bármelyiket is, főleg ennyi pénzért (ha még szállítási díj is van, annál inkább).
2014. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben van :)Nagyon kezdő vagyok, de találtam egy árban nagyon jó csomagot... erről vélemény? [link]
2014. ápr. 25. 20:04
 3/7 Jettenuator ***** válasza:
Csomagokat ne vegyél, még akkor sem ha abszolút kezdő vagy. Mondj egy hangzást / zenei stílust amit szeretnél, valamint egy büdzsét. Ha az megvan, sokkal többet tudunk segíteni. (pl. különböző gitár + erősítő kombinációk stb.)
2014. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főleg rock zenét akarok vele mint pl:greenday, linkin park,nirvana :) az ár keretem kb 75ezer forint!
2014. ápr. 26. 13:32
 5/7 Jettenuator ***** válasza:

A 75 ezer erősítővel és gitárral együtt értendő? Ha igen akkor az a fő kérdés hogy bandában vagy otthonra. Ha csak otthonra, akkor lehet többet költeni a gitárra. Ha bandában, akkor az erősítő fontosabb, mert jobban meghatározza a hangot.


Erősítőnek ezt ajánlom:

Roland Cube 15x (otthonra tökéletes)


GItárnak pedig vagy Cort-ot, Epiphone-t vagy Vintage-et. Használtak között nézz szét, ár/érték arányban sokkal jobban jössz ki:

[link]


Rock-hoz a Les Paul a legjobb (de legalább humbucker-es gitár)

2014. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jettenuator ***** válasza:

Például:

[link]

[link]

[link]


Ha jobb hangzást szeretnél, akkor több pénz kell erősítőre. A gitárod badarság spórolni, mert az ennél olcsóbb az már a játszhatatlan kategória, illetve ha most kezdesz gitározni akkor az a tanulás rovására mehet (A részletekbe most nem megyek bele).


De otthoni Grunge/Punk hangzásra egy Les Paul és egy Roland cube (esetleg egy torzítópedál, MXR distortion pedálok vagy Digitech pedálok jók)

2014. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ha bandában, akkor az erősítő fontosabb, mert jobban meghatározza a hangot."


Bocs, de ez hülyeség... Az erősítő nem szól jobban bele a hangba, mint maga a gitár. Ugyan olyan fontos mindkettő! Azt meg külön nem értem, hogy mi köze van ennek ahhoz, hogy bandában akarja tolni vagy nem. (hangerőre gondoltál talán?)


Egy jó gitár hangját is ellehet cseszni egy ócska erősítővel és fordítva, de a 75 maxban, -ami ráadásul magába foglalja mindkettőt- csak ócska kezdő cuccot lehet venni. A kérdés itt az, hogy alsó-kategóriában mit érdemes venni figyelembe véve a kérdező szempontjait.


-----------


A linkelt cuccot egyértelműen nem, mert nem érdemes bizonytalan noname hangszert venni, mivel 99%, hogy sz*r. Nem tudom miért a gagyi, szinte "noname" dolgokat találja meg minden kezdő először... lehet túl jó a marketing :)


A noname kinaí(?) szett sem ajánlott hasonló okokból, kiegészítve azzal, hogy 50ezer ft-ért kapsz egy: "gitárt", "erősítőt", tokot, állványt, hangolót, hevedert, kábelt, húrt, pengetőket, oktató dvd-t és "tutor listing"-et. Ezt nem kell tovább magyarázni azt hiszem :D


Kezdésnek szerintem - ha erősítőt is mindenképp szeretnél venni- egyszerűen az a legoptimálisabb megoldás, ha választasz egy jól bevált márkát 30-40ért (kérdés, hogy totál kezdőnek érdemes e többet költeni első gitárra - szerintem nem) és hozzá egy erősítőt.


Gitárok közül: Squier, Cort, Lag, Fenix (csak használtan tudsz venni) esetleg még: Ibanez, Yamaha,


Persze nem teljes a lista, de tapasztaltból ezeket ajánlom, főleg az első négyet. Más biztos ajánl még! Kezdésnek ezek közül is megtaláld a neked tetszőt szerintem.


Erősítőnél nem írok semmit, mert az olcsóbbak közül nem használtam valami túl sokat és nem hiszem, hogy túl nagy különbség lesz köztük. Hallgasd meg aztán ha tetszik és megvannak a neked fontos tulajdonságai (overdrive distortion clean crunch csatorna, szükséges potik, erősítő szimuláció, effektek stb...), de egy alap sima erősítő is tökéletes lehet. Voltak nálam olcsó Behringerek pl amik teljesen hozták az árukat és jó ár/érték arányt képviseltek, de találkoztam már a fent említett roland cube szériával is és tényleg meglepően jók!


Otthonra 15watt bőven elég lesz, zenekarba dob mellé rock zenéhez már nem, 50watt már okés lehet akár, de ajánlott egy 100 watt körül. Dobostól, hely akusztikájától illetve erősítők elrendezésétől is függ. 30-40ből necces a nagyobb teljesítményű, esetleg használtan.


Használt gitárban egy kezdő, csak akkor gondolkodjon, ha ismer valaki hozzáértőt, aki személyesen megnézi, kipróbálja a gitárt, mert -főleg olcsóbbnak- lehet valami bajuk, amiért megakar szabadulni tőle a tulaj. Persze át is verhet vagy csak egyszerűen többért adja mint amit érne. Ha van aki megnézi helyetted, akkor remélhetőleg nem szívhatod meg és jobb gitárt kapsz mint újan. Ha nincs hozzáértő ember, felejtsed el és nézz boltban új hangszert.


Kiegészítő cuccok is kelleni fognak, amit előre bele kell kalkulálnod az árba. Legfontosabbak: egy hangológép (ajánlott kijelzős KROMATIKUSAT venni) és egy kellően hosszú gitárkábel erősítőhöz, illetve néhány pengető.


Én sosem támogattam azt az elvet, hogy egy most kezdő feltétlenül vegyen erősítőt is a gitár mellé. Nem kötelező azonnal venni csak azért, mert elektromos a gitár. Gyakorláshoz többet árt mint használ az elején még szerintem. Ha csak a gitár szól magába, akkor jobban

kihallod a hibáidat és valamilyen szinten rá vagy kényszerülve, hogy megfelelően sajátítsad el a dolgokat. Az olcsó erősítő, torzítás meg az effektek mind mind elfedik a hibáidat és elősegíthetik a rossz "beidegződéseket", mint pl nem megfelelő szintű vagy hiányzó játéktechnikai dolgok, vagy úgyan ez a játékdinamikára értve stb... De persze nem azt mondom, hogy ne vegyél erősítőt (vagy ne használd), de érdemes néha megállni, hogy rákösd a gitárt és bizonyos dolgokat anélkül kigyakorolni.


Kicsit hosszú lett, de majd a következő "milyen gitárt vegyek" típusú kérdéshez csak bemásolom :D


Remélem nem hagytam ki semmi fontosat. Ha van kérdésed írj üzenetet, vagy kérdezz itt.

2014. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!