Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen furulyát célszerű...

Edemmester kérdése:

Milyen furulyát célszerű vennie ha meg szeretnék tanulni rajta játszani? Mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem tudok semmilyen hangszeren játszani, azonban arra gondoltam, hogy meg kellene tanulni furulyázni. Milyen hangszert ajánlotok hozzá? Esetleg tudnátok mondani valami olyan honlapot, videót, leírást, esetleg könyvet, amiből otthon meg lehet tanulni?

2014. máj. 3. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Yamaha szoprán furulya


[link]


[link]

2014. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mbalage ***** válasza:

Félsz a zenetanártól? Érdemes pár leckét venni egy hozzáértőtől az elején, pontosan azért, hogy megtanuld, hogyan kell tanulni, mire kell ügyelni. Ha még semmilyen hangszeren nincs tapasztalatod, akkor sztem ne a Youtube-bal kezdj.


Ja, és ne költs elsőre sokat a hangszerre. Nem biztos, hogy a furulyánál maradsz, és végképp nem biztos, hogy az első hangszered pont neked megfelelő lesz.


Az viszont jó, hogy ilyen céljaid vannak. Sok sikert, és kitartást! :)

2014. máj. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem az a célom hogy zeneművész legyek. Igazából csak az inspirál, hogy van egy bő 1 éves féltestvérem. Tisztán emlékszem arra, hogy én óvodában mennyire szerettem amikor az óvónő furulyázott nekünk, és szeretném ha ebben az élményben a húgom is részesülne. Bár most még valószínűleg kicsit korai ez, de innen jött hogy ideje lenne megtanulni furulyázni. A tanár tulajdonképp az eléggé érdekes időrendem miatt nagyjából felejtős. Nem tudok egy olyan időpontot mondani, ami egymás után kétszer jó lenne, tulajdonképp ezért próbálkoznék itthon a dologgal, mert ez így kevésbé időhöz kötött. Ha mégis segítség kell, akkor pedig majd a zenében és furulyázásban jártas ismerősömhöz fordulok. Köszönöm az eddigi válaszokat, írjatok még bátran. :)
2014. máj. 5. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként nem kell youtube, régen sem volt, metronomot viszont vegyél. És persze anélkül is tudnod kell majd egyenletesen játszani.
2014. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki a kérdést? Az első hozzászólásban már leírtam a tutit.
2014. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én egy szoprán vagy alt Yamaha furulyát javasolnék kezdésnek. (mindenképpen műanyag, mert a fa furulya rohadt drága)

Könyvek közt pedig (althoz)Czidra: Altfurulya ABC-jét ajánlanám.

2014. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!