Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektronikus zenében miért...

Elektronikus zenében miért nem látni, hogy olyan sok köze lenne a DJ mozdulatainak a zenéhez, mint pl a gitározásban/zongorában stb?

Figyelt kérdés

aki műveli az elektromos zenét, meg van tudása arról is, hogy a hangszeres zene hogyan működik minderről, hogyan gondolkodik?


én mindig a hangszeres zene mellett voltam, de nem próbáltam a másik oldalt, de nem is vágyom rá, annak ellenére, hogy a világ egyre inkább efelé tendál


a gitárosok leszólják a elektronikus zenészeket,az elektronikus zenészek pedig mondják, hogy azért az nem olyan egyszerű


de akkor ott hogy van, ott is kell napi 4-5 órát nyomni, hogy menjen jól, vagy elég fél óra 3 naponta?



2014. máj. 4. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

DJ-kedést is kell gyakorolni, bár ez is a tehetségtől függ, mint a gitározás is.

A DJ felrakja a számot a pulton, nem ott helyben szerkeszti meg. Az elektromos zenét ezért is nem lehet általában DJ pult nélkül, "élőben" játszani, mert ha minden formális hanganyagra külön embert taknánk, mint pl. a rockban, akkor a színpadon lenne legalább 100 ember, persze ez a,műfajtól függ, én most a brostepre gondoltam. Mondhatjuk,az elektromos zenét könnyű előadni, a rockhoz viszonyítva, de nehezebb megszerkeszteni. Tudod, az érmének is két oldala van.

2014. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Hát pedig egy jó DJ ott, élőben pakolja össze a cuccait bakelitről.

Esetleg előre kitalál valamit, de nagyrészt a közönség összetétele, hangulata adja meg az igényt, amit nem lehet előre megcaccolni.


Viszont van egy késleltetés, a Dj nem azt hallja a fülesben amit te a hangszórón, hanem ami majd jönni fog.


Persze vannak akik csak hakiniznak, tolják az előre összefésült zenét, és csak tessék lássék kagylóznak bele a fülesbe, mer az úgy menőő.

2014. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző, pl. a birdy nam nam is ilyen, nem?

Én azokról az előadókról írtam, akik eredetileg producerek, pl. Skrillex, Diplo stb.

2014. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A dj és az élő zene egészen más.

Ellenben vannak dj-k, ill producerek, akik élőben rakják össze a trackeket, pl abletonnal.

2014. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

férjemnek, az, hogy dj-kén (producerként) zenét írjon...háááát a program totális megtanulása (de úgy, hogy álmában is kenivágja) kb 2 teljes évébe telt...ekkor ért el arra a szintre, hogy minden apró zegzugát ismerje a programnak...

egy normális dj-nek csak a zenék vannak meg....de azt, hogy mi hogy jön egymás után, miket fog játszani, azt ahogy mások is mondták, a közönség hangulata fogja eldönteni...lehet elképzelés stb....de rugalmasan kell kezelni...no mindegy...azért nem olyan egyszerű ez sem...egyszerűen más, mint gitározni...(mindkettőt müvelem, ill a gitározást csak műveltem egy ideig)...imádom mindkettőt, de szerintem ezek összehasonlíthatatlanok....

2014. máj. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!