Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Floyd Rose húrozása milyen...

Floyd Rose húrozása milyen húrok hozzá a legjobbak? Melyik oldalról fűzzem a gombos végét?

Figyelt kérdés
Két kérdésem lenne a floyd rose húrozásával kapcsolatban. Milyen húrokat vegyek rá? Illetve a húr gombos vége az a fejnél vagy a floyd rose nál legyen? Mert mind a kettőt láttam már.

2014. máj. 6. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Le kell vágni a gombot a végéről, úgy kell befűzni a hídba.

A kulcsok felöli végén hagyni elég nagy hülyeség szerintem, már csak azért is, mert célszerű 2-3 menetnél nem többet rajta hagyni a kulcson, a kilógó maradékot meg levágni. Elég hülyén néz ki, ha összevissza lengedeznek a végén a kilógó húrvégek.

2014. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Shazeen ***** válasza:
Típustól is függ, hogy le kell e vágni a golyós végeket. Pl Edge pronál nem kell mert be lehet rakni anélkül is. Ugyanolyan húrokat kell felrakni, mint amilyenek előtte rajta voltak. Ezt a vastagságra értem, ugye ahhoz van beállítva. Persze az sem garantálja, hogy nem kell rajta állítgatni húrozás után.
2014. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszólónak: Ha a kulcsok felől fűzi be, pont hogy akkor nem fognak lengedezni a húrvégek! Épp ezért jobb onnan.
2014. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor, ha csutkáig belehúzza a hangolókulcs tengelyébe... de minek?
2014. máj. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Shazeen:

AZ Egde az Edge, a Floyd meg Floyd. Bár az elvük hasonló, de nem ugyanazok, nem kell idekeverni...

2014. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert az a lényege a fordtótt befűzésnek, hogy csutkáig be legyen fűzve. Így nemkell a húr mindkét végéből vagdalni, teljesen feleslegesen.

Fent befűzöd a bogyóval, lent levágod, rögzíted, kész.

2014. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Shazeen

"Ugyanolyan húrokat kell felrakni, mint amilyenek előtte rajta voltak. Ezt a vastagságra értem, ugye ahhoz van beállítva."


Hát azért jobb esetben nem egészen így működik. :D Olyan húrokat rak rá az illető amilyet akar használni, aztán beállítja hozzá.

2014. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aztán mikor cserélni kell, akkor tekergetheted, fűzögetheted. Vagy akkor kell levágni. :)

Szóval mitől is lesz könnyebb? Maximum befűzni az, de leszedésnél fog jelentkezni a "macera".

Nem igazán látom, miért lenne probléma levágni a gombot a végéről. Kb. 2 másodperc.


Persze, lehet így csinálni, nem tiltja senki, de alapvetően nem ez az ajánlott, ezt leginkább a "sürgősségi" húrcseréhez mondják...

2014. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem nagy probléma levágni, valóban pár másodperc.

A húrcserekor egyáltalán nem nagyobb gubanc cserélni, mint ha le vannak vágva, ugyanaddig tart kifűzni.. Azért írom mert csináltam így is, úgy is.

Szóval igen, nincs nagy jelentősége, de ha úgyis mindegy, akkor 5 másodpercet is szívesen spórol az ember. :)

2014. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Shazeen ***** válasza:
A kérdésben ennyire nem volt részletezve.... nem tudom mit kell szőrszálhasogatni.
2014. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!