Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki el tudná nekem mondani...

Valaki el tudná nekem mondani mi is az a Vocaloid?

Figyelt kérdés
Van róla valami képem, azt tudom, hogy ennek a keretei közt kitalált figurák énekelnek (pl. Miku Hatsune), de ennyit tudok róla összesen és érdekelne, hogy mi is ez.

2014. máj. 6. 13:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Wikipédia linket nem kérek, mert azt néztem már. Bővebb magyarázatot kérek.
2014. máj. 6. 13:39
 2/4 anonim válasza:
2014. máj. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyi. Egy animált énekes.
2014. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Vocaloid kettőt jelent.


1.- Yamaha által kiadott zeneszerkesztő program. Zeneszerkesztőnek annyira nem mondható, mert a hangszereket nem kezeli jól, inkább (mint neve is adja) vocal elkészítésére alkalmas. Egy piano roll-on helyezhetsz el "csíkokat" különböző hangmagasságban és változtatható hosszúságban, majd ráírhatod, hogy milyen hangot/szótagot énekeljen ki ezalatt.


2.- Az énekesek gyűjtőneve. Tehát Vocaloid a program neve. De Hatsune Miku is egy vocaloid. Azért személyesíthetők meg, mert teljesen egyediek. Vannak vocaloidok akiknek a hangját énekes adja, de vannak, akiknek a hangja teljesen egyedileg generált, valamint megvan a saját élettörténetük, (ami az idő előrehaladtával folyamatosan bővül realtime-ban) koncertjeik. A koncertjeiket hologramosan oldják meg. A másik ami élethűvé teszi őket, hogy az állami nagy koncerteken (tehát ami nem magánszemély üzemeltetése alatt zajlik egy kisteremben), pl a Budokan-ban, nem tökéletes, de mesterséges intelligenciát adnak a szereplőknek. Így a számítógép önmagától generálja a szöveget, amibe beleszámít a közönség reakciója, stb.


Illetve még ami hozzá tartozik, az MMD (MikuMikuDance), ami a klip elkészítésére szolgál. Úgy mint a blender-ben, maya-ban vagy más 3d-s grafikai programban, itt is csontok szerint mozgathatod.

2014. máj. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!