Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek hogy tetszik Shakira...

Nektek hogy tetszik Shakira legújabb albuma? (SHAKIRA)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csak érdekelne mások véleménye is. Én speciel 13 éves korom óta rajongok érte, a 2011-es koncertjén is voltam. Ez az album nekem nagyon más, mint a többi, de azért akadnak rajta kedvencek (Empire, 23, Chasing Shadows). Csak annyit tudok rá mondani, hogy "furcsa". Most először történt meg velem, hogy egy Shakira dalra azt mondtam, hogy "förtelem, bántja a fülemet" (Dare - La la la). Pedig régen, ha valaki ilyet mondott nekem szinte dühbe gurultam :D .

Szerintetek?



2014. máj. 6. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Valóban, kicsit más, mint az előzőek. Én keveslem a latinos/keleties hangzású számokat, több dance-dal is lehetne, és vadabb rockos dalok... Míg túlzottan elment az érzelmesebb dalok irányába. De még így is elég eklektikus lett, hiszen található rajta pop-rock, reggae, country, gitáros-éneklős, zongorakíséretű, és disco dal is.

A Dare nekem túl technós vagy milyen :), kevesebb elektronikus effekt és több dél-amerikai zenei elem jobb lett volna. De sokat fogjuk hallani, mert hamarosan megjelenik a klipje és van a brazil foci vébéhez igazított változata is a dalnak. A fórumokat olvasgatva a rajongók nagyon várták már a Dare-t, és az egyik kedvencük az albumon. A Chasing Shadows és a 23 nekem is a kedvencem, és a Cut Me Deep, Broken Record, Spotlight is, de éppen milyen hangulatom van. :)Egyébként szinte minden dalról eszébe jut az embernek egy másik előadó, így érdekes, hogy pont ezt az albumot nevezte el magáról.

Én a Whenever, Wherever óta szeretem Shakira zenéjét, 12 éves korom óta, és a 2007-es koncertjére elmentem. Igazából nekem már a She Wolf is kilógott a sorból, túl elektronikusnak találtam. Így a Mon Amour és a Gipsy a lettek a kedvenceim, azok közelebb állnak a régi stílusához.

Reméljük, Shaki szokásához híven, spanyol nyelvű lemez is jön majd, hátha az más lesz. :)

2014. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%

Hát, aznap amikor kijött én is elcsodálkoztam, hogy mi ez.

De 2-3x áthallgatva az albumot, gyakorlatilag minden szám a kedvencem lett, egyedül a CRTFY lóg ki a sorból (de az is jó). Az túl "legyen siker" szám, a többi meg szép dal, és nekem a Dare is tetszik, örülök, hogy 4 változat van belőle. Nekem rögtön megtetszett a hangzása, lehet azért, mert ilyet még nem hallottunk Shakitól. Személyes kedvencem a Broken Record, Chasing Shadows, 23. Most egy kis nyugisabb albumot hozott létre, ezzel jelezve, hogy gyereke van, férje, boldog, és már nem rohan sehova, megvan mindene. Szerintem pont jó, a dalok szövegeit meg ha értelmezzük, akkor biztosan nem mondjuk rá, hogy rossz. Főleg gondolok itt a 23-re (Pique) és a You dont care about me-re (Antonio).


Lia11, lehet csak az volt a baj neked, hogy 2010 óta nem volt új album, és mást vártál teljesen. Ezen az albumon (talán direkt) nincsenek előregyártott slágerek, és ez nem is baj. Elvégre 20+ éve van a szakmában, nem lehet mindegyik sikeresebb/ütősebb mint az előző. Bár ki mit nevez ütősnek.

Most is lesz turné ezzel az albummal (spanyol valszeg nem jön), én biztosan ott leszek a koncertjén. :)

2014. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!