Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent a holló albumborító...

Blogeres kérdése:

Mit jelent a holló albumborítókon?

Figyelt kérdés
Az In Flames-Sounds of Playground Fading albumborítóján valamint a Gideon-Costs albumborítóján láttam. Illetve tudtok mondani még ilyet? Melyik banda használ még hollót?

2014. máj. 16. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

The Rasmus egyik albumborítóján hollótoll van (már nem emlékszem melyiken), na meg az énekes hajában is állandóan. Én ennyiről tudok.

Ha jól tudom a mítoszokat, legendákat jelenit. De azt is mondják, hogy az élet és a halál között tud repülni a holló. Ennek több köze lehet a deathmetalhoz.

2014. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Insomnium is használja ezt a szimbólumot.
2014. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sándorjános ***** válasza:

A holló összefonódott a halál utáni dögevő szinonímájával. Egy félelmetes, mégis elegáns madár, nem véletlenül választotta Edgar Allan Poe művének föszereplőjének a holló nevet. Konkrétan albumborítót csak az In Flames-ét tudom, hogy hollós.

Most kerestem rá Aolsearchon ezekre:

The Stranglers - The Raven albumborító [link]

Nox Arcana (goth banda) - Shadow of the Raven albumborító [link]

Archie James Cavanaugh - Black & White Raven [link]

Dongusin - Raven [link]


Egy csöpp rockosított népzene: Kárpátia - Megállj Holló! https://www.youtube.com/watch?v=UIKpoko_sv4


A magyar történelemben mint tudjuk a Hunyadi nemescsalád is a hollót választotta címerállatának.


Kós Károly 20. századi szecessziós művész, író, grafikus, építész önmagát a Holló nemzetség leszármazottjának írja le önvallomásaiban.

2014. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak!!
2014. máj. 19. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Motionless In White - Creatures album borítója
2016. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!