Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szintű zenei képzettség...

Sándorjános kérdése:

Milyen szintű zenei képzettség kötelező?

Figyelt kérdés

2,5 éve basszusgitározok, de annyit, amennyi csak a szabadidőmből kitelik. Próbálkoztam autodidaktán zeneelméletet tanulni, de az akkordokat valahogy nem értem. Szerintem egészen szép dolgokat tudok kicsikarni a hangszerből (általában kísérletezve fejlesztem magam, minél technikásabb dolgokat improvizálok). Ha együttest keresek, vagy fellépnék valahol, áltlában milyen tudásszint az, amit megkövetelnek?

/Scott Devine leckéit szoktam még sokat nézni,

valamint a Magyar Zenész Bázis basszusleckéit Temesi Bercivel, de beszereztem, tanultam Victor Wooten és Billy Sheehan oktatófilmjéből is./



2014. máj. 16. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Én zongorán hallás után bármit eltudok játszani. Egy barátom ugyanígy a basszusgitárral. Próbálkozz te is ezzel, egyszer csak majd összejön! (Mondjuk en 9 éve játszom)
2014. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, aki egész életében csak másokat akar másolni és azt játszani, amit valaki más talál ki helyette, annak elég lehet... :)
2014. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Nem arról van szó, hogy kimerült a tudás és már nem akarok hová fejlődni, csak mikortól foghatom fel a dolgot úgy, hogy "csapjunk bele a lecsóba" - jelentkezek valamilyen együttesbe, vagy fellépek x-y helyen esetleg beugróként. Attól, hogy valaki együttesben van még simán fejlődhet tovább, sőt, meggyorsítja a tanulást, de egy együttesbe nem vesznek be akárkit, az érdekel, hogy milyen szintű tudás szükséges hogy el tudjam kezdeni, mondjuk, hogy jelentkezzek valahová, ha nem sikerül hát ne legyen olyan nagy égés.
2014. máj. 17. 16:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Máskülönben kétlem, hogy bárki hozott volna bármi újat a klasszikus zene nagyjai és avantgárd zeneszerzők után, pusztán számtalan stílusra tagolták a meglevő ismereteket és átültették a popkultúrába. Jaco Pastorius üveghangjai, Larry Graham slapje is a bőgősöktől lett elcsenve, a tapeing technika pedig a hegedűművészektől, az akkord alapú játék a spanyol gitároktól, ha úgy vesszük ők se találtak ki semmi forradalmit, csak hangszereik mesterévé váltak. Egyedül talán az erősítő funkció, amik egyedülállóak a zenében, mert lekottázhatatlan effekteket használhatnak vele, de ha úgy vesszük akkor már legyen az ember DJ, azon úgyis bármit meg lehet valósítani, ha már elektronikáról van szó...
2014. máj. 17. 16:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Azaz? Mi következik ebből a képzettségedre nézve?
2014. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg ez a "semmi újat nem hoztak" elég bátor kijelentés 2 és fél év basszgitározás után.

Victor Wooten-től nem csak a technikát érdemes tanulni, hanem a zenéhez való hozzáállást is. Olvasd el a könyvét, érdemes.

Ha jó zenész akarsz lenni, általában nem elég technikásan játszani el mások számait, nem árt tudni, mi miért jó és miért alkalmazzák.

Pusztán ösztönből jó zenésznek lenni elméleti tudás nélkül évtizedenként csak néhány zseninek sikerülhet...

2014. máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is hallásból játszom, de mellé sok nagyon jó téma jut eszembe, ami egy az egyben eljátszva lehet, hogy sokfélébb, mint motormemóból imprózni.
2014. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt a motormemot nem értem :D viszont beleolvastam Victor Wooten könyvébe a The Music Lessonbe, érdekes volt, bár szerintem ez az indián (?) pasas kitaláció, mindenesetre hiszek benne, hogy a dialektikus filozofálgatás mindenképpen pozitív hatású. Egy próbát megér, de jelenleg nincs pénzem rendelni, talán antikváriumból, vagy magyar könyvesboltból beszerzem.


Kedves legutóbbi: Ja én is beateket szoktam kitalálni, majd ha már elég sokszor lejátszottam, hogy rögzüljön, akkor elkezdek még hozzátenni, esetleg szólózni, míg a fülemben tart a tempó, próbálom felépíteni, mint egy komplex zenét (bár erre a harmóniahangszerek alkalmasabbak).

2014. máj. 18. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Felteszem, a motormemo a motorikus mozgások agyi berögzülését jelenti, ebben az esetben tehát a begyakorlott ujjmozgások automatikusságát, az ezekből jövő játékot...
2014. máj. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így már értem, mint az ujjgyakorlatok, köszi!
2014. máj. 19. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!