Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem tudnak az eurovízión...

Miért nem tudnak az eurovízión a saját nyelvükön énekelni az előadók?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem mert bele akarok kötni mindenbe csak szerintem az jópofa lenne ha saját nyelven énekelnének nem angolul majdnem az összes.Legalább hallhatna az ember más nyelveket és az jó lenne,igaz megérteni nem értenénk de szerintem az hangulatos lenne ha amennyi versenyző,annyi nyelv kb,vagy csak én vagyok ezzel így?><

2014. máj. 17. 18:34
 1/6 anonim válasza:
Pontosan azért énekelnek angolul, hogy mindenki megértse, és mert az a világnyelv. Bár szerintem is jó lenne, ha mindenki a saját nyelvén énekelne, és akkor pl Hátul a kivetítőn feliratoznák angolul. Lehet úgy szokatlan lenne a fülünknek és ezért Anglia nyerne. :D (nem)
2014. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen mert akkor legalabb kulonbozo yelveket hallhatnank es akkor meg neznem is nm csak utog megnezek youtubon felpercesbe oket hogy milyen volt iden:/
2014. máj. 19. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:
De tudnak,csak angolul többen értik:)
2014. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak "divatból" énekelnek angolul, mert nem hiszem, hogy annyian megértenék az angol nyelvet. Meg őszintén nem hiszem, hogy mindenki azt figyeli, hogy mi a szöveg, meg a mondanivalója a dalnak. Elsőre amúgyis a dallam fog megfogni (gondolom én). De az tényleg jó lenne, ha többen énekelnének a saját nyelvükön. Például nagyon jól hangzanak a szláv nyelvek a dalokban, de a kedvencem az észt. :)
2014. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kini :)) ***** válasza:

Idén csak Montenegró volt az, ami saját nyelvű dalt küldött,(legalábbis én úgy emlékszem) de tavaly nagyon sokan énekeltek saját nyelven. (Többek között mi is, rajtunk kívül meg még Albánia, Szerbia, Bulgária, Izland...meg még jópáran.)

De amúgy egyetértek veled. Én pl kifejezetten szeretem az idegen nyelvű dalokat, és marha unalmas, hogy minden angolul van.

2014. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előre is bocsánat az offolásért! (a 4-es vagyok)

Idén csak Portugália, Montenegró, Franciaország, Olaszország, az Egyesült Királyság, Írország (egyik hivatalos nyelvük az angol) és Málta (náluk is hivatalos az angol) énekelt saját nyelven.Viszont néhány országnál az a helyzet, hogy az otthoni nemzeti döntőt saját anyanyelvű dallal nyerték meg, de az Eurovízióra angolra változtatták pl: Izland, Albánia (+ Macedónia, de náluk eleve mind2 nyelv lehetséges volt és végül az angolt választották)/de ezt igazából csak az tudja aki az egész versenyt, egészen a nemzeti döntőktől végig kíséri, nem csak a verseny hetében foglalkozik az Eurovízióval/. Izrael, Lengyelország,, Szlovénia és Spanyolország pedig keverten, 2 nyelven énekelt.

2013-ban pedig tényleg több volt az anyanyelvű dal: Észtország, Horvátország, Montenegró, Moldova, Ciprus, Szerbia, San Marino, Macedónia(de itt cigány nyelv is volt benne), Bulgária, Izland, Magyarország, Egyesült Királyság, Albánia, Franciaország, Izrael, Olaszország és Írország. És csak a görög és a spanyol dal volt 2 nyelvű.

2014. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!