Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Punnanynak és az akkezdet...

A Punnanynak és az akkezdet phiainak milyen viszonya egymással?

Figyelt kérdés
Mivel itt ugye ebben a rep bizniszben mindenki utal mindekit, mindenki szidja a másikat, viszont ez a 4(+sok) srác eléggé hasonló dolgot tesz le az asztalra, ezért vagyok kiváncsi.

2014. máj. 18. 22:00
 1/5 sándorjános ***** válasza:
100%

Van a Wu Tang Clan, az Akkezdet Phiaiban 100%-ig biztos vagyok, hogy rajongóik. Ők az USA-ban elkezdtek avantgárd költők mintájára trükkös szóösszetételeket kreálni, trükkös rímeket, ilyesmik. Nem vagyok nagy rap tudor, szerintem legalábbis ők adták az inspirációt. Az USA-ban pedig megindult a SlamPoetry "mozgalom", vagy inkább előadói stílus, ahol ismeretlen költők saját műveiket mondták fel egyedi stílusukban, ez a fajta szabadverselés megragadta a rapperek figyelmét is, az Akkezdet Phiai itthon az egyik legismertebb ilyen formáció, tehát akik verset rappet egyként, vagy majdnem egyként kezelnek. A slam poetry szerintem Závada Péter ötlete volt inkább, de Saiid is követte, mind ketten jók benne. A Punnany Massifról nem sokat tudok, szerintem kevésbé gengszeterrap, amit csinálnak, ha szabad ezt a fogalmat használnom. Náluk is megy a versek szeretete, pl. Cseh Tamást ha jól gondolom mind két együttes szereti. Ők is trükkös rím és szóösszetételekkel dolgoznak, szerintem nincs surlódó felület a két együttes közt, max. annyi, hogy mind két együttes értelmiségi alapú, nem az pitbull kutyákkal széttéplek rapp.

Szerintem nincsenek rosszban egymással, bár a Punanny véleményem szerint kommerszebb, bármennyire is próbálkoznak mindenféle alternatív megoldással, például népzene és rapp ötvözés. Viszont a kommerszség popularitást is szül, biztos is hogy ők nyilvánvalóan nagyobb pénzeket kaszálnak, mint az AKPH.

2014. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D érdekes :)
2014. máj. 20. 11:17
 3/5 tamas1985 válasza:
Pedig nem csípik egymást. Saiid az AKPH-ból be is szól a Punnannynak a Barbárfivérekkel közös Butik című track-ben.
2014. dec. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én értelmeztem ezt így:D Igaz, szerintem az csak Wolfienak szólt.
2014. dec. 14. 13:47
 5/5 TRENZOR24 válasza:
Van egy olyan érzésem, hogy ameddig nem jött meg Punnanynak az az popularizációja az olyan számokkal mint az Élvezd, Másfél hete stb. addig nem volt gondjuk egymással, Saiid főképp azt kifogásolhatta, hogy a Körkorképnél még egyértelműen látható minőség és komplexség helyét átvette a tömegnek szóló "nevergiveup" jellegű tömegszámséma, melyet mindenki emészteni tud ezáltal bevonzza a nagy tömeget, kik koncerteken ugrálva hangsúlyozzák, hogy a "Punnany Massif egy életstílus" de korántsem tudnák elmagyarázni, hogy mi is fogja meg őket az adott zenekarban és maximum a Shen Kick albumtól kezdve ismerik a zenekart. Akkezdet Phiai duója mindig ellene volt az ilyesminek... aztán jött Újonc "tranzkaphka" formációjában egy albuma, ami szintén a mainstream tömeget vonzza, pöppet ez ironikus számomra.
2017. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!