Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudok megtanulni énekelni...

Hogy tudok megtanulni énekelni, honnan tudom, hogy melyik milyen hang? 15/L

Figyelt kérdés
Soha nem jártam zene iskolába, az énektanárunk mindig csak dogákat íratott, eddig esélyem sem volt rá. Annyira nem állunk jól anyagilag, hogy énektanárhoz menjek, de állandóan megdicsérnek, hogy mennyire szép hangom van, és nagyon-nagyon szeretném fejleszteni, imádok énekelni, de elég hamis tudok lenni sajnos elég sokszor. Lehetséges ezen tanár nélkül javítani, vagy fölösleges lenne..?
2014. máj. 18. 23:32
 1/1 sándorjános ***** válasza:

Bármin lehet javítani. Vannak énekesnők, akik 30 évesen kezdtek igazán foglalkozni azzal, hogy milyen a hangjuk, addig csak elvoltak valahogy. A gyakorlat teszi a mestert, ha van bármilyen hangszered otthon, akkor keress meg rajta egy hangot, játszd le, játszd le sokszor, neten tudsz hozzá keresni hangtáblázatot, hogy melyik hang hol helyezkedik el. Ez alapján meg tudod nézni, hogy lejátszott hang pontosan mi. Ha meg van a magasság próbáld meg kiénekelni, majd megtartani azt a magasságot bizonytalanság nélkül. Szerintem ez a leghatásosabb módszer. Ha már megtanulsz a hangszeren dallamot játszani, akkor próbáld meg a hangodat is a dallam magasságaiba énekelni, ha így megy, akkor bonyolíts rajta. Minél mélyebből minél magasabba, virtuóz váltakozások, egybeolvadások, ereszkedések stb. ha megy így énekelni, akkor bármi megy :)


Kis inspiráció: https://www.youtube.com/watch?v=OfJRX-8SXOs (ennek a végén már nem is szöveget, csak dallamot énekel, de azt gyönyörűen. A dallaméneklés mestereit az operában találod.)

https://www.youtube.com/watch?v=FqCzP0HQpQo

2014. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!