Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell elektronikus...

Hogyan kell elektronikus gitáron játszani?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra vonatkozik, hogy rengeteg videó klipben, elő felvételeken és élő koncerten észre vettem már, hogy a gitárosok sokszor minden húrt pengetnek és a kezükkel rengeteg húrt átfognak és ugyan olyan hangot ad ki a gitár, vagy már nem is pengetik csak fogják és akkor is ad még ki hangot. Itt egy példa, ahol szerintem látványos , hogy a gitár csak "össze-vissza" van pengetve, legalább is nekem.:D

http://www.youtube.com/watch?v=aoI7deS76Ck

Valaki eltudná ezt nekem akkor magyarázni, hogy ez, hogyan is működik. Tényleg nem tudom, szóval a negatív kommenteket kerüljétek. Köszi.:)



2014. máj. 27. 00:07
 1/1 anonim ***** válasza:
A lefogott húr megpengetve csak akkor szólal meg ha teljesen lefogod. Ha csak megérinted, rajta marad az ujjad de nem nyomod le, nem fog hangot adni, vagyis csak egy tompa hang lesz. Így végig lehet pengetni a gitárt "össze-vissza" is, ha a megfelelő bundokat fogod le és a többit megérinted annyira, hogy ne szóljon.
2014. máj. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!