Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy a rap most...

Miért van az, hogy a rap most éli világát?

Figyelt kérdés

Ma már a fiataloknak - meg merem kockáztatni - 2/3-a rapper/rap zenét hallgat. Egyre többen Mc-k, vagyis próbálkozik mindenki saját karriert építeni a rap szakmában. 20 éves vagyok, nem olyan idős, de amikor fiatalabb voltam nem volt még ennyi rapper, nem volt ennyi magyar mc sem.

Akárkivel beszélgetni kezdek, mindenki rap zenét hallgat. Utána jön a dubstep/disco/pop és csak utána a rock/metal/punk.

Másnak is feltűnt már ez?



2014. máj. 28. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel általában a többség a selejt, ezért ez szerintem csak neked ennyire meglepő.
2014. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor velem van a baj mert hipster vagyok :(
2014. máj. 28. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy igazi hipster sosem mondja magára, hogy hipster. Sőt, gáznak tartja és letagadja.
2014. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Irónia volt, nem vagyok hipster. (Akkor most hogy tagadom mégis az vagyok? Sehogy sem jövök ki belőle.)

Mindegy, nem akarok eltérni a tárgytól.

2014. máj. 28. 22:04
 5/13 sándorjános ***** válasza:

Apropó hipszterek: HÁNYINGEREM VAN TŐLE, hogy meghódítják az alternatív kultúrát (sajnos nemcsak a zenében, hanem a képzőművészetben is). Sose szerettem a médiát, mindig a reflektorfényen kívüli együttesekre fókuszáltam, jó volt, hogy van punk, funky, alternatív rock, reggae, hip-hop, indie rock (kis mértékben), dzsessz, progresszív rock, trip-hop. ERRE az indie divatba jött, ha keresgélek mindenhol ez a stílus ötlik fel meg a trip hop, de azokból se a szórakoztató, egyszerű és nagyszerű, hanem az öncélú húú, de nem mainstream baromkodás gagyi szemüvegben, meg kötött pulcsiban, konzerv cipőben bájos hangú kislányok és kapahangú hormonkezelt srácok által. -.-"


"Mér' most az underground a trendi?" - AKPH


Különben én nem vettem észre, hogy több rapper lenne. Mondjuk lehet befolyásol, hogy művészeti iskolába járok és ez széles látókört követel meg a művészeteken belül. Ha valaki fémeket pakol, csiszol naphosszat és nincs szüksége számítógépre az önképzés során, akkor pihentetőbb a rádiót hallgatnia, meg tv-t nézni. Ezekben meg igen ritka, hogy jó dolgok vannak, persze minden célközönség találhat neki valót, de ki veszi rá a fáradtságot?

2014. máj. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A válaszodat olvasva jövök rá, hogy nem is áll távol a témától a hipsterség, sőt...

Ma már a hipsterség is divat lett, ezáltal átment a mainstream kategóriába, pedig eredetileg pont az ellenkezője lenne.


Ugyanezt gondolom az underground hiphopról is. Nekem az már nem hiteles underground, hogy az előadó youtube csatornáján több milliós megtekintések vannak. Persze másképp nem is lehetne megélni ebből, csak egy kisebb kör ismerné őket. Igen, a megélhetésről szól ez is.

De lehet, hogy én nem haladok a korral és csak annyira átalakult az egész, hogy a kazettát és a CD-t felváltotta a net az undergroundban.

Persze tudom, vannak még kivételek, akik nem ezt az irányt követik, de aki igen, az nálam nem underground, akárhogy is próbál annak tűnni, vagy mondják rá.

2014. máj. 29. 11:24
 7/13 anonim ***** válasza:

A Rap a 90-es években élte a világát... most csak divatos lett és a legtöbben inkább azt mondjak hogy a haldoklik és várják hogy vére kimenjen a divatból minthogy a világát élje.

80% uk selejt de szerencsére még megvannak akik viszik a lángot.

2014. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

-a

*végre :D

2014. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrigálást, teljesen egyetértek. :D
2014. jún. 1. 09:24
 10/13 Szergej55 ***** válasza:
Ne izgulj, szerintem az igazi hip hop már úgy 1995 óta halott. És nem, már a 90-es években is csak viszályok voltak a világára jellemzőek, én azt mondom, hogy az aranykor egy évtizeddel előtte volt. Akkor nem az erőszak állt a középpontban, hanem kitörési lehetőséget jelentett. Más is volt az még.
2014. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!