Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért váltották le annyiszor...

Miért váltották le annyiszor a Harry Potter filmek zeneszerzőjét?

Figyelt kérdés
Az első három résznek volt John Williams, az egyik legnagyobb filmzeneszerző mind közül, és nagyon jó munkát végzett szerintem mind a három filmen. Patrick Doyle a negyedik részét szerezte és az is hangulatos lett szerintem. Öt, hat Nicholas Hooper különösen a hatodikban nagyot alkotott. A hetedik két részének meg Alexandr Desplat, ami szintén kiváló. Tehát mindegyik zeneszerző jót alkotott, miért váltották le őket folyton? Nem kifogásolom mert ez így tökéletes ahogy van csak nem értem az okát.

2014. máj. 30. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyakori zeneszerző váltásnak valószínűleg az ugyan csak gyakori rendező váltás volt az oka.


Amúgy, nekem is minden résznek a zenéje tetszik. Persze (szokás szerint) John Williams alkotta a legnagyobbat. A többiek mind az ő munkáját vitték tovább.

Ezt az is mutatja, hogy az utolsó film végén a zárójelenet végén és a stáblista elején az 1 és 2 részből megszokott lezárás hallható.

2014. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!