Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Yamaha 15 wattos gitár erősítő...

Yamaha 15 wattos gitár erősítő elbírná a basszusgitárt, vagy tönkre megy tőle?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem menne szükségszerűen tönkre. A basszust le kell venni az EQ-n, és nem szabad nagy hangerőn használni, úgy valószínűleg nem lesz baja. Az erősítő része egész biztos, hogy nem károsodik, a hangszóróra viszont még így is van némi esély. Átmeneti megoldásnak elmegy, de egy olcsóbb basszuserősítőbe szerintem érdemes lenne beruházni, mint ilyennel vacakolni. Merő kíváncsiságból próbálkoztam ilyesmivel, és azt kell mondjam, hogy a basszusgitár nem szól valami szépen gitárerősítőn, szóval ilyen szempontból sem túl jó megoldás.
2014. máj. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hm....értem,köszönöm.
2014. jún. 1. 05:52
 3/4 Keletföld válasza:

15W a basszusra - az NAGYON KEVÉS!

Én valamikor basszusgitároztam, s volt egy 40 W-os csövesem. Egyszerűen sehol se voltam vele, ha meg alaposabban kihajtottam, már 20%-ra torzított.

Persze érdekes volt a hangzása, no de azért mégis....


Az Evig kultúrban játszottam egyszer egy igazi VOX-on. Az 100 W-os volt!

Nos - ott kezdődnek basszusra a jó erősítők!

2016. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 19. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!