Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárhúrt vegyek?

Milyen gitárhúrt vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy akusztikus gitárom és elektromos gitárhúrt szeretnék venni rá, hogy könnyebb legyen lefogni/gyakorolni. Panelban lakom és a halkabb zene miatt is jó lenne. Tulajdonképpen nem értem a húrok különböző vastagságának lényegét pl. az egyik 010-046-ig 0105-048-ig stb. Ebben kérnék segítséget és nagyon köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 1. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A 010 a vékony e húr. Ha nylon húros a gitár akkor csak nylont vegyél rá, mert szétfeszíti. Menj be a boltba és kérdezd meg!!
2014. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most kemény akusztikus fémhúr van rajta. Lágy elekromos kellene, de nem tudom milyen vastagságú. Tulajdonképpen nylon húr még nem volt rajta, fém akusztikussal is adták. Az a baj, hogy pár számot eljátszok és odavan az ujjam. Egyszer régen kaptam rá elektromos húrokat és egy álom volt vele a játék, csak tábortűznél szabadban semmit nem lehetett hallani, de ide panelba jó lenne...
2014. jún. 1. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Elektromos húrtól is oda lesznek az újjaid, mivel az is fémhúr. Amugy nylon vagy, fémhúros az acoustikusod? Ha nylon akkor felejtsd el az elektromos húrt, hacsak nem akarsz másik gityót venni. Fordítva meg nem tudom(fémhúros acoustikusra ehúr), sose próbáltam, de a bevonatt miatt veszek rávaló húrokat.

Én 10-52-est szoktam venni megszokásból elektromosomra, az acoustikust meg most hirtelen nem tudom :D franc tudja hol a doboza :D(10 a magas 'e', 52, a mély 'e', és ezek közt skálázódik). De ez a zenei stílusodtól függ, és hogy melyik van megszokva. Érdemes azt a húrt venni ami előzőleg is volt a gitáron.

2014. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fémhúros akusztikusról van szó. Tehát így gondolkodom, hogy pl. 0.10-0.46-ig [link] vagy pl. 0.009-0.42-ig [link] vagy milyent?
2014. jún. 1. 13:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval a másik link pl. [link]
2014. jún. 1. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

A 10-es húrok a legelterjedtebbek, mert ezek nem vágnak annyira. Ha magasabb hangzást akarsz elérni, akkor veszel egy 46-ost, mélyebbre meg 50-es húrokat.

De igazából ez már részlet kérdése... az lenne a legjobb, ha olyan húrokat raknál rá ami eredetileg is voltak rajta. Ez kb olyan hogy milyen cipőfűzőt vegyek a cipőmre.. Hosszút, vagy ne hosszút :D

2014. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre voltam kíváncsi, most már értem a különbséget.
2014. jún. 2. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a húrtól lesz halkabb az elektromos gitár. Nincs benne hanglyuk, ami az akusztikusban a hangot adja. Az elektromosnak nem üreges a teste, csak azért halkabb tehát.
2014. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!