Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rock metál zenében melyik...

Rock metál zenében melyik hangszer az irányadó?

Figyelt kérdés

nem tudom mennyire hülye a kérdés... de arra vagyok kíváncsi mi adja az ilyen zene alapját melyik hangszer... szóval ki követ kit?


nem tudom mennyire jó nem jó a hallásom de pl én csak dobra nem hallom a fejemben a többi hangszert basszusra se mindig viszont ritmusra riffre igen


szóval az ebben a témában jártasak vagy nem jártasak leírhatnák a saját tapasztalataikat és persze ki követ kit ki adja az alapot...



2014. jún. 2. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:

a dob adja az alap ritmust, a tempót. arra megy rá a ritmus, azt kiegésziti a s óló gitár, arra megy az ének, a basszgitár pedig kiegésziti a mély hangokkal az egészet.


Benny Carter Kocsis, a Protect The Violence volt basszgitárosa és jelenlegi screamere

2014. jún. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen! A hallásomról mondhatnál véleményt :D már ha megkérhetlek :D mag, hogy ha lehet egyáltalán
2014. jún. 2. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik hangszer fontos egy rock, metál zenében. Az alap a dob meg a basszus. A basszusnak nem csak az a dolga hogy mély hangokkal egészítse ki a zenét. A basszusgitár feladata általában a dobos által diktált tempó alapján hangsúlyozni a ritmust és a dallamnak megfelelő akkordok alsó hangját szolgáltatni. Ritmushangszer és dallamhangszer együttvéve. Ez a kettős szerep egyébként megnehezíti a basszusgitáros énekesek dolgát, mert a ritmizálási igényből adódóan nehéz az ének ritmusát és a basszus ritmusát összehozni a legegyszerűbb eseteket leszámítva.


Reklámot tőlem nem kaptok. :P :DDD

2014. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!