Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van olyan sok híres Dj,...

Miért van olyan sok híres Dj, előadó Hollandiából? (hisz kis ország, kevesebb lakossal) Mi a sikerük titka?

Figyelt kérdés
szóval felsorolok itt pár ismertebb DJ-t a miheztartás végett: Afrojack, Martin Garrix, Armin van Buuren, Chuckie, Dash Berlin, Sander van Doorn, Fedde le Grand, Tiesto, Sidney Samson, Nicky Romero, Showtek - ezek mind-mind holland Dj-k, lemezlovasok, jah és még meg kell említeni, hogy gyakorlatilag a hardstyle és hardcore stílust is holland Dj-k tartják fenn! Szóval az érdekel hogy ilyen kis országból hogy származhat ennyi híres Dj, pl: Németországban, Angliában, Franciországban sincs ennyi, pedig azok nagyobb, gazdagabb országok jóval!

2014. jún. 2. 14:07
 1/10 A kérdező kommentje:
lécci válaszoljatok, komolyan érdekel a véleményetek erről!
2014. jún. 3. 00:10
 2/10 anonim ***** válasza:
A tevékenységük nem korlátozódik Hollandiára. Azon kívül gyűjtő ország, híres jó nevű zeneakadémiával ahova a világ minden tájáról járnak zenét tanulni.
2014. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én csak azt mondtam, hogy a legtöbb holland Dj tényleg hollandiából származik, még ha nem is ott produkálja magát. Németországot, Franciaországot, Britanniát is simán veri Dj-kben
2014. jún. 4. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Én meg csak azt akartam mondani, hogy a tanulás miatt, mert ott olyan komoly iskolák vannak ahova a világ minden tájáról mennek zenészer tanulni. Nem egy nemzetközileg ismert és elismert zenész végezte mesterszintű tanulmányait hollandiában. Nem csak elektro hanem jazz, blues, world zenészek is.

Tehát nem a meg nem értett zseni, über tehetséges kis köcsögökről van szó hanem képzett zenészekről.

A tanulmányok folytatásának színhelye Hollandia. Ezért ott koncentrálódik a tudás, onnan kerülnek ki a világszerte elismert techno zenészek is. Ha ott születtek, ott élnek, akkor nekik annyi az előnyük, hogy nem kell odamenniük.

2014. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
figyu, az oké hogy zene iskola meg minden, de az van több országban is, pl: NÉmetországban Hamburgban, sok német dj onnan tört előre. Szóval ez nem bizonyít semmit! Hollandia vhogy mindig nagyon jó és híres Dj-ket tud csinálni... A vérükben van? Kultúrájuk miatt? vagy a fű miatt talán??? :D
2014. jún. 5. 00:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda? Hogy fent tartják a hardcore stílust? Már a Showtek sem játszik hardstyle-t, szerintem ez a stílus a régi Tiëstoval és a Hands Up-al együtt a süllyesztőbe került. Felemésztette az EDM ipar, ami az utóbbi 5 évben lendült fel. Szerintem azért pont Hollandia, mert magas az életszínvonal és azért tehetségesek is java részt, ezt be kell látni. A siker meg igazából hát kell hozzá egy jó szám, amivel berobbansz, kell egy jó kiadó, rengeteg pénz és már gyakorlatilag fel is karolt az EDM világ.
2014. jún. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazából hatalmas biznisz van ma az elektronikus zenében, csak nem mindenki látja át. Egyre több a producer, a minőség az megy lejjebb, sokkal kevesebb az igazán jó szám is. A méregdrága fesztiválokon a szintén drága EDM DJ-k játszanak és mindenki hatalmas szenzációnak állítja be. Itt már nem a zene, a mixelés minősége és a kreativitás a fő, hanem a show. Hogy tortákat dobálsz mert az tetszik a népnek. Az egyedüli út amin ki tud valaki tűnni, az a produceri munka. De sajnos mindenki halad a másik után, egyre inkább mosódnak el a határvonalak Progresszív és Bigroom között, a régi Trance DJ-k sorra állnak át a Progresszív House-ra, már-már alig lehet egy producert a zenéjéről felismerni.
2014. jún. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jól beszélsz, kedves utolsó! csak én nem értem még mindig, hogy ilyen pici ország, mint HOllandia hogy tudja lepipálni majd az egész világot DJ-k tekintetében... Régebben azért nem így volt csak kb. 5 éve van így...
2014. jún. 16. 02:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert Hollandiában rengeteg jó menedzser van, pumpálják a pénzt a feltörekvő DJ-kbe, keresik és felkarolják a tehetségeket. Ott sokkal jobban előtérbe tudsz kerülni.

Röviden ennyi.

2014. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáfűznék, hogy gondolj csak bele mennyi híres kiadó van ott: Armada Music, Revealed Recordings, Spinnin' Records stb.

Tehát szerintem érthető hogy miért onnan kerülnek ki a legtöbben.

2014. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!