Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a legbonyolultabb (legössze...

Mi a legbonyolultabb (legösszetettebben megkonstruált/komponált) könnyűzenei szám, amit eddig hallottatok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 23:52
 1/8 anonim válasza:
42%
Talàn a Guns N' Roses-tól a november rain. Van benne gitár többféle is, zongora, dob, hegedű ( asszem) meg ki tudja még mi :)
2014. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát, szerintem azért, mert odaparancsoltak egy junior zenekart (egészen fiatal fiúk voltak ott), közel sem lesz kivételezetten komplex a zenéjük. De még csak megközelítőleg összetett sem.

Bőven vannak benne ismétlések, és sem kidolgozott dallam, sem különösebben kidolgozott harmóniasor sincs benne.


Attól, hogy még 40 fiú ugyanazt az improvizációs minőségű dallamot játsza hegedűn, még nem - ÉN legalábbis NEM - fogok olyan hűde nagy és verejtékes munkát látni a zeneszám mögé.


De lehet, hogy csak én látom így... (?)



Mondjuk példaként, ez a darab már valamelyest konyít a komplexitáshoz : http://www.youtube.com/watch?v=iud7AfljhEM


Itt pedig belassítva (kicsit rossz minőségben/módszerrel, dehát legalább valaki volt szíves belassítani és feltölteni):


Tudom, nagyon technos beütésű, meg sokan fogják mondani rá, hogy mekkora számítógépes katyvasz.


De akkor először is kérdem : próbáljon csak meg valaki közülünk elővenni egy MAI szekvencer programot, és hasonló ritmikát kreálni vele.

Na és utána elővenni azt a 80'-as/90'-es technikát, amivel anno megcsinálták, és azzal szenvedni pár órácskát ;)


Nade FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK, NEM EZT állítom én fel példaképp..... ez inkább csak a MIN. viszonyítási pont.



És azért álljon itt egy előzőhez hasonló, de kicsivel modernebb hangzású, nem annyira retros szám : http://www.youtube.com/watch?v=3dkyIxQJfNw


De ez se a minta, hogy ilyeneket/ilyen stílusúakat várnék válasznak. Ennél is bizonyára lehet sokkal bonyolultabbat csinálni akár másik könnyűzenei stílusban, természetesen arányosan befektetett többletmunkával.


Ja, és nem utolsó sorban, azért maradjunk annyiban, hogyha már én tettem fel a kérdést, a MÁSOK VÁLASZAIRA lennék kíváncsi. Úgyhogy ez itt mind leírva maradjon csak zárójelek közt! :D



Még valaki??!!



(az első választ egyébként köszönöm, bár mint írtam, vannak vele szemben ellennézeteim)

2014. jún. 4. 16:01
 3/8 A kérdező kommentje:

"és sem kidolgozott dallam, sem különösebben kidolgozott harmóniasor sincs benne."


Legalábbis ÉN MAGAM nem hallok benne olyat, amiért én ezt választanám mondjuk akár a hónap legösszetettebb könnyűzenéjének. Például.

2014. jún. 4. 16:03
 4/8 BringaManó ***** válasza:

rákattintottam, azt hittem, valami zene lesz, hangszerelési orgia, harmóniahegyek, dinamikai tobzódás... :-)

vagy az is lehet, hogy számomra fülbántóan "modern", "kortárs", disszanoncia, free jazz-es kibírhatatlanság (amiben persze azért meló van),

vagy valami egyéb muzikális gyönyör.

– gondoltam én...

ehhez képest a "kompozíció" jobbára egy


[vigyázat, provokatívan szélsőséges megfogalmazás következik :-) ]


ritmikai (ujj)gyakorlat, vagy minek hívjam.

hát tényleg igaz, hogy "ízlések és pofonok"... :-)


("80'-as/90'-es technikát" – 2001-es a lemez. felteszem, hogy akkor bőven voltak a profiknak olyan technikái, mint 10 évvel később a laikusoknak. :-)

2014. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, ha 2001-es, akkor igazat adok!


Viszont akkor már nem mutatnád meg, hogy számodra mi volt az eddigi legbonyolultabb zene?!!


PLEASE! Végre egy zenei mintát szeretnék!

2014. júl. 21. 13:53
 6/8 BringaManó ***** válasza:

nem, én csak a nyájas olvasó vagyok (vagy a kedves néző), és _én_ akartam meghallani, hogy _szerintetek_ mi az.

most csak morgok a nézőtéren. :-)

zeneértő nem vagyok.


(ha majd szembejön valami, ami szerintem összetett is, és zene is, és még eszembe is jut majd ez a topik, és ráadásul vissza is találok ide, akkor majd megosztom, megígérem. :-)

2014. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ahhh, hát ez egyenlőre nem valami sok.


:/

2014. júl. 21. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

jót nevettem a guns n roses-on :D


amúgy ez egy érdekes kérdés. nyilván zenetanilag a legösszetettebb zenéket nem a popfertőben kell keresni, hanem a jazzben, a fúziós jazzben és a progresszív rock/metálban. e tekintetben azt mondom, hogy a legbonyolultabb klasszikus jazz-téma a giant steps, amihez ugyan eredetileg nem készült hangszerelés, az akkordköre annyira bonyolult, hogy ez az egyik legnehezebben eljátszható darab.

fúziós jazzen belül én a brecker brothers zenekar munkáit tartom a legkomplexebbnek, hallgasd meg tőlük a some skunk funkot és gondold át.

progok ismeretében nem vagyok túlzottan naprakész, az minden esetre biztos, hogy az emerson, lake & palmer vagy a king crimson igen összetett volt zeneileg.

2014. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!