Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen tapasztalatok van az...

Milyen tapasztalatok van az Ibanez RGIR20E, vagy hasonló Ibanez gitárokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

erről a gitárról lenne szó [link]


Ha nem is pont ez a modelletek van de ha Edge Zero II tremoloval ellátott akkor arról mi a véleményetek, azt hallottam hogy nagyon jó, nem hangolódik át a gitár, de strapabíró is?


Jelenleg ibanez GIO-m van és ennek az alakja szinte teljesen egyezik vele (szóval az érzéssel nem lesz baj), van rajtra tremolo, EMG hangszedők és ráadásul killswitch is, és az ára is nagyon jó (szlovákián veszem itt csak 550euró) szóval minden megvan benne ami nekem kell.



2014. jún. 4. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek ilyen van. Agyon dicsérte már, de szerintem csak nem akarja beismerni, hogy nem jo

Egy két pöttyben szobában álltában lement róla a festék.

2014. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd h miben nem jó?

Hangzással szinte biztos nem lehet gond, kb 5 videóban halottam már, és mégis csak EMG pickupok...

Lepattogott a festék? Ezt hogy érted, általában akkor szokott lepattogni ha nekiütődik valaminek, az meg aligha a gitár hibája

2014. jún. 4. 19:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a hangzást ne véleményezzük, mert teljesen szubjektv. Nekem az aktv EMG-k lelketlen karakterisztikája egyáltalán nem tetszik. Így ha ez szempont akkor mr nem tetszik.


A festék nem csak ütéstől pattanhat le. Mint a gio ibanezed esetében is a festék réteg alatt nem fa van, hanem egy rideg kemény üvegszálas réteg... Erről pedig le tud válni a festék ha pl légbubos marad gyártáskor.

2014. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazad van a hangzás valóban szubjektív, de nekem az EMG tökéletesen megfelel arra mit játszok.

A festékes dologban igazad lehet, bár nekem a GIO már 2 éve szinte tökéletes állapotban van pedig naponta használom.


Engem főként olyan dolgok érdekelnek hogy a tremoloval szokott e lenni probléma, vagy pl a hangszabályzóval, jack-el stb.


Amúgy meg egyéb ötleteket is szívesen meghallgatok, hogy milyen gitárt ajánlotok. Főként metal/rock zenéhez és tremoloval.(LTD,Ibanez,Dean és Jackson gitárok jönnek be a legjobban)

2014. jún. 4. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Kétségtelen, hogy nem normális, ha egy gitárról könnyen lepattogzik a festék, de ez amúgy is bekövetkezik előbb-utóbb használat közben, szóval ez se a játékkomfortján, se a megbízhatóságán, se a hangzásán nem ront...
2014. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mostanra már megvettem a gitárt, eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, a tremoló nagyon jó rajta, akármennyit feszítgetem, nem hangolódik el, a hangzása is fasza bár most csak egy 10 colos tranzisztoros erősítőm van, majd igazán majd csak egy csövesen tudom kihozni belőle a maximumot.

A nyak meg tényleg nagyon vékony, kényelmesen lehet rajta játszani, nekem előző gitáromon is vékony volt de ez még jobban, szóval ha hagyományos vastagságú gitárotok van akkor lehet fura lesz elsőre...

2014. jún. 15. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs hagyományos méret. Gyártónként eltér. Profiltól is függ...
2014. jún. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!