Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki leírná nekem, hogy a...

Valaki leírná nekem, hogy a Sabaton "Heroes" c. albumának számai egyenként miről szólnak?

Figyelt kérdés

Nagyon megfogott mind, de csak néhányról tudom körülbelüli szinten, hogy mi a lényege. Magyarul nem találtam infót, az angol tudásom pedig nem terjed odáig, hogy úgy olvassak utána. :D (Főleg, hogy leginkább a "Man Of War" című bónusz szám érdekel, amiről pedig angolul sem találtam semmit.)


A válasz(oka)t előre is köszönöm! :)



2014. jún. 7. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Heroes az eddigi albumaikkal ellentétben nem eseményekről szól, inkább konkrét személyekről, vagy kisebb létszámú csoportokról.

-Night witches: egy szovjet bombázócsapatról szól, akik olyan észrevétlenül és ügyesen közelítették meg a célpontot, mintha boszorkányok repültek volna az éj sötétjében (ha minimális angoltudásom nem csal :-D)

-No bullets fly: Charlie Brown és Franz Stiler esete, amikor Stigler, a német pilóta kísérte vissza a sebesült amerikait a bázisra.

-Smoking Snakes: három brazil, Arlindo Lúcio da Silva, Geraldo Baeta da Cruz és Geraldo Rodrigues de Souza, elszakadtak az egységüktől és nagy létszámú német sapatokkal találták szembe magukat Olaszországban. Olyan bátran küzdöttek, hogy amikor a németek eltemették őket, azt vésték a fejfájukra, hogy "A három brazil hős".

-Inmate 4859.: Witold Pilecki, egy lengyel, aki hamis papírokkal beépült Auschwitzba információt gyűjteni, majd lázadást szervezett, az azonosítószáma volt a 4859.

-To hell and back: Audie Murphy, az egyik legtöbbször kitűntetett amerikai a II. vh-ban. Költő és színész is volt, a dalszöveg az egyik versére épült.

-Ballad of Bull: Leslie "Bull" Allen, ausztráliai tizedes, 12 sebesült amerikait mentett meg.

-Resist and bite: belga fegyveresek, akiket a németek elkaptak, de ők nem adtak ki információkat, csak mosolyogtak rájuk, mint a vadalma. A dal címe a mottójukból (Sdversor et admorsus) ered.

-Soldier od 3 armies: Lauri Törni, megjárta a finn sereget, az SS-t és az amerikaiak zöldsapkása is volt.

-Far from the fame: l Karel Janoušek, Csehszlovákia hőse. A csehszlovák légierő alapítója, később a kommunista rezsim alatt börtönbe került.

-Hearts of iron: a németek '45-ben rájöttek, hogy elszúrták, a 12. és a 9. hadsereg szembekerült a szovjetekkel, de előrenyomulás helyett a civileket próbálták átmenekíteni az Elba túlsó partjára. A "Nicht ein Schlacht, ein Rettungsaktion" sor is erre utal.


A Man of war egy Manowar-dalcímekből felépített "metálharcos-induló", amivel tiszteletüket fejezik ki a banda iránt.

2014. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nagyon sokat segített!
2014. jún. 22. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!