Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Les Paul formájú gitárra...

FilippoLippi kérdése:

Les Paul formájú gitárra lehet tremolókart szerelni?

Figyelt kérdés

A Gibson és Epiphone nem a tremolókarral ellátott gitárokról híresek, de láttam már néhány darabot, amin volt. Epiphone Les Paul Special gitárom van, ezt fel lehet egyszerűen szerelni tremolókarral? És ha igen, milyennel? Floyd Rose érdekelne, de az elég drága. Ha fel lehet, akkor elég csak a húrlábakat kicserélni, vagy kell valami nagyobb "átépítés"?


Előre köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 8. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok is, például az Epiphone Les Paul Special II GT is ilyen gyárilag.

Hogy most mennyire járnál sikerrel egy egész húrláb cseréjénél, azt nem tudom. Én biztosan nem merném, nem annyi az egész, hogy kiveszem az egyiket és berakom a másikat.

A Floyd Rose húrláb szélesebb, mint a Tune-O-Matic húrláb, a testből is biztosan faragni kéne.

Elsőre ez a probléma ugrott be nekem de biztos, hogy több dolgot is figyelembe kell venni.

Az biztos hogy nem lenne olcsó és szerintem nem csak egy új húrláb árát kell számolni, valószínűleg tartom, hogy a fogólap és a hangszedők is átalakításra kerülnének.

2014. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Többe kerülne az átalakítás, mint az egész gitárod.

2014. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szerezni" nem tudom, lehet-e, venni biztosan lehet. :)


Egyébként láttál már tremolót közelről? Megnézted, hogy helyezkedik el a testen és hova csatlakoznak a rugók? Gondolom, nem.



Többe kerülne egy normális tremoló és a beépítéséhez szükséges munka, mint a gitárod.


Főleg a Floyd. Annak nagyobb és más jellegű kimarást kell csinálni, mint mondjuk egy vintage tremolónak.

És mindkettőhöz nem csak a felül, hanem persze alul is ki kell marni a gitár, pontosabban a tremoló tőkéjénél teljesen át is kell marni a testet, míg alul a rugóknak kell jókora helyet kialakítani.

Arról már ne is beszéljünk, hogy a Tune-o-Matic magassága általában följebb van, mint a Floyd, szóval ott még a húrmagasság is probléma lehet.


Alternatív megoldásként létezik néhány nyolcvanas években gyártott megoldás a Tune-o-Matic hidas gitárok tremolósításához, de már megint ott tartunk, hogy ez egyrészt nem olcsó, másrészt mégse a Floyd tulajdonságait hozza.

A Kahler 7600 ilyen rendszer, eBayen általában lehet használtat, néha újat is kapni 150-200 dollár körül.

2014. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit viszonylag, mondom VISZONYLAG egyszerűen fel lehet tenni, az a Bigsby.

De megint ott tartunk, hogy az se olcsó és az nem is annak való, aki a Floydra van rákattanva.

2014. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!