Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyikkel könnyebb akkordozni?

Melyikkel könnyebb akkordozni?

Figyelt kérdés

Klasszikus vagy western?

Van egy klasszikusom de el szeretném adni pedig csak 1 hónapja vettem

először jó volt de egyre kényelmetlenebbé vált

mikor elkezdtem akkordokat tanulni nem ment mert túl vastag a nyak

nekem pedig ahhoz vetve rövidek az ujjaim

nehezen tudok egyszerre több húrt lefogni főleg mikor egyiket az 5. nél másikat a 8. nàl kell lefogni

meg még az a probléma merült fel hogy a legvékonyabb bundokhoz nagyon nehéz hozzáférni normálisan (a gitárnak 8 as alakja van)

Westernnel jobban járnék?



2014. jún. 8. 12:41
 1/4 anonim válasza:
100%

nem tudom, hogy mennyit gyakorolsz, de én még a helyedben adnék neki még egy kis időt.. most váltottam fémhúros akusztikusra klasszikusról, van összehasonlítási alapom. klasszikuson nekem személy szerint könnyebb volt. puhábbak a húrok-mivel nylonból vannak- könnyebb lefogni. igaz, a fémhúrosoknak keskenyebb egy picivel a nyakuk, de a húr eléggé vágja kezdetben az ujjat- mondom úgy, hogy 9 éve csellózok, aminek szintén gyilkos tud lenni a húrja.

másfelől, fémhúrosnak szebben csengő hangja van, de ha nem csak akkordozni akarsz, 3-4 ujjas pengetés a klasszikuson-tudtommal- könnyebb.

(bocsi, ha valamit rosszul írtam, csak hobbiból játszom 4 éve, sosem jártam tanárhoz, amit tudok az net meg tapasztalat :D)

2014. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod a gitározást ne add el, hanem ruházz be egy westernre is. Idővel, ahogy fejlődsz, megszűnnek az ilyen alapvető problémáid, szeretnél majd kipróbálni többféle műfajt és akkor majd arra gondolsz, de jó volna ha meglenne az a klasszikus gitár is. Én 2 és fél éve tanulok western gitárral. Egy év után már ábrándoztam, hogy de jó lenne egy elektromos, meg is vettem. Most ott tartok, hogy vannak dalok, amiket fingerstyle-ban tanulunk és szívesen kipróbálnám nylon húroson. Van ami ezen hangzik jól, van ami azon. De az is megoldás, hogy veszel egy elektromosat a klasszikus mellé, annak hasonló a nyaka, mint a western gitárnak. Egy hónap után semmiképp nem adnám fel, mi lesz még később, ha már még nehezebb technikákat szeretnél kipróbálni?
2014. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Add fel inkább.
2014. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még a másik, hogy ne akard mindegyik akkordot ugyanazzal a kéztartással lefogni. A csuklód ha előre tolod és az ujjaid merőlegesen helyezed a húrokra, máris jobban átéred. Az egymástól távol eső bundoknál is az a helyzet, hogy próbálgatni kell milyen kéztartással a legegyszerűbb. Eleinte persze, hogy kényelmetlen, hisz olyan pozíciókra próbálja az ember rábírni az ujjait, amit előtte semmi másnál nem csinált. A tornászok sem egy hónap alatt tanulják meg a spárgát.
2014. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!