Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Túl késő 18 évesen elkezdeni...

Túl késő 18 évesen elkezdeni hangszeren játszani? Ráadásul nem egy egyszerűn.

Figyelt kérdés

Mindig is irigyeltem azokat, akik a zenével ki tudták fejezni magukat és hangszeren játszottak/játszanak. Mivel én mindig is inkább sportos voltam így értelem szerűen a délutánjaimat edzésen töltöttem. Viszont nagyon nagyon sajnálom, hogy sose tanultam meg semmilyen hangszeren játszani. De most szeretném ezeknek az embereknek a táborát erősíteni, de nem tudom, hogy érdemes-e belekezdenem. Ráadásul nem egy egyszerű hangszeren szeretnék megtanulni játszani, hanem a szaxofonon. Na most gondolom előtte el kéne járnom szolfézsra és talán nem is ezzel kellene kezdenem hanem a furulyával. Vagy rosszul sejtem? Esetleg ezt meg lehetne kerülni magán tanárral vagy mindenképp szükségesek. Egyáltalán érdemes belekezdenem? Légyszives adjatok tanácsot.

Egy kétségbeesett 18 éves lány



2014. jún. 15. 01:30
 1/6 piriiiiii ***** válasza:
92%

Helló :)

Én egy 17 éves lány vagyok, és pontosan ugyanezen a hangszeren szeretnék elkezdeni játszani. Hatalmas vágyam, csak egyelőre még hangszert kell szerezni hozzá. :D

Vannak szaxis ismerőseim, és úgy veszem észre, hogy nem nagyon érzik nehéz hangszernek, egyszerűen csak rá kell érezni, és sokat kell gyakorolni, mint minden hangszernél. Szerintem sosem késő elkezdeni, miért is lenne késő? Az a fontos, hogy élvezd, amit csinálsz, és azt az első perctől kezdve. Még mindketten elég fiatalok vagyunk, nem kell attól félni, hogy lekéstél bármiről is. Én már játszom néhány éve gitáron, most a szaxofon a nagy álmom, régen zongorán is játszottam, azon szeretnék újra, meg hegedűn, nagybőgőn, akár a dobolást is kipróbálnám, mindent! Nem az számít, hogy hány éves vagy, hanem, hogy mennyire vagy elszánt. :)

Érdemes belekezdened! MINDENKÉPP!

2014. jún. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na figyelj, van a zenészeknek 4 típusa. Vannak, akik zenetanárhoz járnak ÉS van érzékük hozzá, és így könnyen elsajátítják. Vannak, akik zenetanárhoz járnak, miközben se hallásuk, se semmijük. Na, ők hagyják abba pár éven belül, vagy teszik nevetségessé magukat tehetségkutatók selejtezőiben. Aztán vannak, akik nem járnak zeneiskolába, de baromi tehetségesek, ezért gyakorlatilag bármilyen hangszeren képesek játszani, nem is akárhogy. És végül vannak, akik nem járnak zeneiskolába, botfülük van, bénák, és mégis zenélnek. Ők szoktak hobbiból kisvárosi zenekarokat alapítani és falunapokon fellépni a tehetségkutatósokkal. Azt, hogy Te melyik csoportba tartozol, neked kell megtapasztalnod. Ha van érzéked hozzá, akkor akár az is elég, ha megveszed a szaxofont, és otthon gyakorolsz, fejleszted magad. Ha nincs, akkor cseszheted a szolfézst meg a furulyát, mert úgysem fog menni. De a lényeg, hogy SOHA nem késő semmit elkezdeni, pláne hangszeren játszani. :)
2014. jún. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm aki 34 évesen kezdett neki, előtte tudott klarinétozni már, úgyhogy szerintem sosem késő.
2014. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
óóóó nagy szépen köszönöm a válaszokat. Egyre lelkesebb vagyok! :D Hát jó pár évig táncoltam is, szóval szerintem a hallásommal,ritmusérzékemmel nincsen probléma, de mi van ha ez a hangszernél talán mégis máshogy lesz? Nem terveztem nagyközönség előtt játszani, igazából csak a magam és talán család, barátok szórakoztatására. De akkor nem kell szolfézs és furulya? In medias res, semmi előismeret nélkül boldogulok?
2014. jún. 15. 16:26
 5/6 piriiiiii ***** válasza:

Nem hinném, hogy kell. Jimi Hendrix is mindent magától tanult, és mégis hatalmas hírt és népszerűséget szerzett magának.

Persze, olykor elakadhatsz, én sokszor érzem ezt, de mindig bízok a jövőben, és abban, hogy később talán majd lesz elég pénzem arra, hogy egy jó tanár fizethessek.

De nem biztos, hoyg attól lesz valaki jó valamiben, hogy másoktól tanul. Ráadásul, ha többnyire magadat képzed, sokkal jobb érzés, ha úgy érsz el nagy dolgokat, mintha valaki segítene.

Bár én biztosan élnék a lehetőséggel, ha volna egy szaxofonos ismerősöm, aki szívesen megtanítana egy-két dologra.

2014. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Én bő két éve szaxofonozom, és tapasztalatból mondom, hogy ami kihívást jelent, az a légzéstechnika és a száj mozgatása.

Ha ez megvan, akkor nyert ügyed van, ugyanis a fogásokat könnyű megtanulni, mivel nagyon logikusan következnek egymásból.

U.i.: A sportos múltad pedig kifejezetten jól jön, ugyanis a szaxofonozás megdolgoztatja a tüdőd!

2014. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!