Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az Iron Maiden szerintetek...

Az Iron Maiden szerintetek lopja más zenekarok alapjait?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre hogy az Iron Maiden a Judas Priest, az Accept és még pár hasonló zenekar alapjait használja fel.

Onnan tudom hogy nem fordítva, mert a fent említett zenekarok kb 10 évvel idősebbek és mind a kettőnek előzenekara volt az Iron Maiden.



2014. jún. 18. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem lopja, ha ilyet csinálnának, nyilván pillanatok alatt a nyakukba szakadna egy jó kis per. Az más kérdés, hogy minden bizonnyal hatással voltak rájuk az említett zenekarok, a hasonlóság oka ez lehet.
2014. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát lehet, de ez a két szám nagyon hasonlít és a Judas Priest száma lett jóval előbb kiadva

https://www.youtube.com/watch?v=DGK58mP0eYM

https://www.youtube.com/watch?v=80Hyz4pOXtE

2014. jún. 18. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak erre a műfajra jellemző hangzással lehet ezt jellemezni, nem lopással.

Vegyünk egy egyszerűbb témát, ami a rap-be van, sokszor "ugyanaz" az alap van, de még is más. Ugyanez van a metálnál/rocknál stb

2014. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
78%
Történetesen a két szám közül amit linkeltél a Judas szám csak egy cover, tehát nem az ő számuk... A másik dolog amire felhívnám a figyelmet hogy a Maiden néhány korai száma sokkal előbb íródott mint az ki lett adva, tehát ha race with the devil még Judas szám is lenne, a running free-t Steve Harris már korábban megálmodta valamikor '74 táján Burning Ambition néven. Ugyanez elmondható az első két Maiden album legtöbb számáról. Mindazonáltal nyilván valóan voltak olyan zenekarok amik befolyásolták főleg a korai Maiden hangzást és témákat.
2014. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A '70-es évek beli Judas Priest számokat Al Atkins és KK Downing előbb megírta mint a Maiden számokat Steve Harris, mert Atkins '73-ig volt a Priest tagja :)
2014. jún. 23. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:
A torzított gitár alapokat pl. a Shadows mintájára krealtak meg.
2022. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!