Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Bal kezesként jobb kezes...

[_^_SpritEE_^_] kérdése:

Bal kezesként jobb kezes dobszerkón lehetek-e sikeres dobos?

Figyelt kérdés
5 éve dobolok így. Az utóbbi pár évben már komolyabb együttesek számait is gond nélkül eljátszom. (Green Day, Linkin Park, Nickelback) Viszont ugye még sem igazi mert a "ride" cinre váltásnál kezet kell váltanom mert oda fel mégsem dobolhatok keresztbe.

2014. júl. 4. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez hangnemtől függ.
2014. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi a bré köze van ennek a hangnemekhez? :D

van az úgynevezett "open hand" dobolás , így tök mind1 milyen kezes az ember csak gyakorlás kérdése.

2014. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem a világ legjobb dobosa is bal kézzel szokott dobolni jobb kezes felszerelésen. A neve Dave Lombardo. Elég sikeres is és egy kicsit komolyabb zenét tol, mint a Nickelback és a Green Day
2014. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én már ott elakadtam, hogy jobbkezes dobszerkó... Úgy variálod át, ahogy akarod. Nem értem, miért ragaszkodsz balkezesként ahhoz, hogy jobbkezes szerkón erőlködj. Erre nincs törvény. Nézd meg Mike Terrana, vagy Eloy Casagrande szerkóját! Azok aztán minden szokást felülírnak.
2015. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi pár évben már komolyabb együttesek számait is gond nélkül eljátszom."

Gondolom itt azért megy minden gond nélkül, mert a hi-hat tányért nem jobb kézzel ütöd, hanem ballal, tehát open-hand-elsz.

"Viszont ugye még sem igazi mert a "ride" cinre váltásnál kezet kell váltanom mert oda fel mégsem dobolhatok keresztbe."

Itt össz-vissz 1 a probléma. Miért jobboldalt van a ride tányérod? Rakd át bal oldalra (a crash helyére), a crash tányért meg jobb oldalra, a ride helyére, és jobb kézzel üss be. Bár, én jobb kezes vagyok, jobbos szerkón is játszok, de nekem mind2 oldalt van 1-1 ride (mind2 kezemmel ugyanúgy mérek). Tehát véleményem szerint az se baj, ha nyüstölöd a jobb kezes mérést, hidd el, csak a te hasznodra válik. Lásd: Simon Phillips, a példaképem.

2015. aug. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!