Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek azzal ha veszek...

Szerintetek azzal ha veszek cd-ket valamilyen szinten a művészt, az előadót is támogatjuk vagy semmit nem kap belőle? Idiótának tartjátok azt, aki ma vesz még lemezeket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálok letöltögetni, nem is tudom hogy kell, de ez így van jól. Nem tagadom youtube-on szoktam hallgatni, de valahogy nem ugyanaz az élmény, mintha betennéd a cd lejátszóba. Tudom az emberek 99%-a nem így gondolkodik és az is lehet hamarosan nem gyártanak már majd hi-fi berendezéseket vagy már nem. A kazetták ideje most már szinte teljesen lejárt, de abból is maradt nekem körülbelül hatvan.
2014. júl. 4. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint minden dolognál itt is van pro és kontra. Jelenleg azonban csak egy pro-t tudok mondani, a többi kontrával szemben. Ez pedig az, hogy jól néz ki, hogy ott van a polcodon. Van valami tapintható dolog.


A cd ellen szól, hogy sérülékeny, használódik, manapság már nem tudod magaddal vinni, hogy hallgasd az úton, stb.

Ott van még az a dolog is, hogyha egy albumról csak egy szám kell, akkor minek venném meg az egész albumot, ha nekem csak az az egy szám kell. Továbbá, ha valamilyen szélsőségesebb ízlésed van, akkor be sem tudod szerezni a lemezeket.


A digitális megvásárlás azonban igen jó dolog. Fent van szinte minden zene, dalonként is tudsz vásárolni, durván 200 Ft/db áron.


Egyébként az előadó valamennyit kap az eladások után, miután a többiek lehúzták a részüket. Ha semmit nem kapna, miért érné meg neki csinálni? Az együttesek fő bevételi forrása egyébként a koncert/fellépés.

2014. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Amit az első részben felvetettél azzal mélységesen egyetértek. Az hogy a cd sérülne igazad van, ugyanakkor amit youtube-ról vagy innen-onnan letöltesz és mondjuk átteszed cd-re ugyanott vagy. Ha csak youtube-ról hallgatsz az valamilyen szinten rongálja a szemed és nem ugyanazt az érzést adja. Számomra kapcsolódik hozzá egy de ja vue érzés is vagy inkább reminiszencia. Ezt itt és itt vettem, ilyen emóciókat kapcsolok hozzá, mennyire vártam, hogy megjelenjen.

2014. júl. 5. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!