Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért mondja azt mindenki,...

Miért mondja azt mindenki, hogy a Nirvana jobb mint az AC/DC?

Figyelt kérdés

Nekem sokáig az AC/DC volt a kedvenc zenekarom,

de a Nirvanát nem ismerem, pedig mióta az eszemet tudom szinte csak rockot hallgatok. Milyen számokat írt a Nirvana, hogy olyan népszerű lett? Esetleg tudtok nekem linkelni?



2014. júl. 7. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nirvana stílust teremtett, illetve tett ismerté. Nu-metal és pont abban a korban, amikor a metal nem volt a legnépszerűbb. Amúgy meg ugyan olyan egyszerű zené játszik mindkettő semmi bonyolultság, egyszerű gitárjáték stb. talán pont ezért lett népszerű mindkettő. Szerintem egyik sem jobb a másiknál. Talán a Nirvana kicsit változatosabb, az AC/Dc-nek szinte minden száma ugyanolyan.
2014. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nirvana Nu-metal???? Ember, miről beszélsz? A Nirvana egy grunge zenekar volt.

Kérdésre válaszolva: szerintem is sokkal tökösebb, lazább és húzósabbak az ausztrálok. De ízlések és pofonok.

Nirvana sikere az akkori fiatal generáció problémái, lázadása, gondolatai jelentek meg a számaikban.

Akkoriban sokat futott ez a klip:

https://www.youtube.com/watch?v=hTWKbfoikeg

Bár messze nem lesz akkora dinamikája, mint akármelyik AC/DC számnak, de a Nirvana Unplugged egy hallgatható album lett.

2014. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi tényleg grunge és nem nu-metal. Eltévesztettem.
2014. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mostmár értem miért volt népszerű a Nirvana. De amúgy (nézzetek hülyének de tényleg nem tom) a "grunge" az a rock egyik alfajába tartozik?
2014. júl. 7. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2014. júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!