Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gyártanak még manapság csembal...

Gyártanak még manapság csembalókat?

Figyelt kérdés

#pengető #húr #lant #lira #csembaló #harpsichord #spinét #virginál #húrvezérlés #pengetőmechanika
2014. júl. 8. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
nyilván nem tömegtermelésben, de mindenbizonnyal.
2014. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Óóóóóó, az jó! Deeeee.... Te ezt biztosra tudod? Vagy nem tudsz több infót, hogy hol gyártanak, melyik cég/vállalat, stb? Mert neten mind csak a béna digitális vackokat árulják, egy komplett szintetizátor áráért (egy szintetizátor kb. még 150 másik digitalizált hangot tud).


Szerintem a csembaló legesleginkább az a hangszer, amit egyszerűen képtelenség ledigitalizálni, bármilyen fejlett is az informatika, vagy az elektrotechnikai ipar. Egyszerűen olyan a hangja, hogy el nem tudom képzelni, hogyan lehet azt digitalizálni. Ahhoz még a billentést is teljesen le kéne modellezni, a test rezonanciáját, és akkor már megint ott tartunk, hogy mi értelme digitalizálni. Szóval én neten nem is találtam erről infót.


Mondjuk azt is olvastam, hogy ezt a hangszer sose gyártották tömegtermelésben, mindig egyedi megrendelések voltak.

És ami számomra nagyon szomorú cikk volt, hogy a lantcsembalók teljesen elvesztek, egy sem maradt fenn, de még technológiai leírás sem, amiből rekonstruálni lehetne, pedig az akkori zenészek leírják, hogy mennyire szép, csodás hangja volt.


De az ilyet egyszerűen nem tudom megérteni : egy csembaló nem egy papír, vagy egy ékszer, hogy csak úgy elkallódjon, az olyan, mint egy komplett bútor, ráadásul az ára mindig is igen magas volt. Akkor meg ki az a totális barom, aki képes egy lantcsembalót úgy elveszteni, hogy annak maradványait sem találják. Ráadásul több mester is volt, akik készítették ezeket, szóval nem csak 1-2 darab készült el a történelem során.


Egyszerűen szánalmas, hogy az emberek mennyire nem védik a technológiai értékeiket.... =(

2014. júl. 15. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom ki gyártja, az lenne a legegyszerűbb, ha elmennél a zeneművészeti egyetemre érdeklődni! biztosan gyártanak, a nyakamat rá. gambákat is gyártanak ma, mert feljövőben van a régi zene, ahol minden autentikus!
2014. júl. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Német ebayen fel-feltünnek Lindholm csemballók, spinétek viszonylag olcsón. Ezt ajánlanám.
2020. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!