Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tankcsapda vagy Road?

Tankcsapda vagy Road?

Figyelt kérdés
Ti melyik bandát szeretitek jobban, és miért?

2014. júl. 8. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen választok közülük, mert mindkét zenekart nagyon szeretem és elismerem, de ha muszáj, akkor most pillanatnyi állapotomban a Road mellé tenném le a voksom.

Tény, hogy a Csapdának volt meghatározó szerepe abban, hogy anno kölyökkoromban elköteleztem magam a rockzene mellett, viszont... hogy is mondjam...

Én Lukácsról teljes mértékben elhiszem, hogy ma is ugyanúgy élvezi a zenélést, mint 15-20 éve, viszont bármennyire is igyekszik, olykor azért már érezni 1-2 szövegén, hogy kissé kezd "berozsdásodni". Értem ezalatt például azt, hogy a Rockmaffia Debrecen című albumukon felfedezhető pár kín-rím. Mármint hogy semmi komoly értelme nincs egy-egy sornak, csak azért lettek beleszőve a dalba, hogy így jobban rímeljen néhány sorvég. Enyhén érezni rajtuk, hogy erőltettek.

Emellett a Tankcsapda szerintem gyakran sokkal keményebbnek igyekszik beállítani magát, mint amilyen valójában. Pedig szerintem nem játszanak olyan progresszív halálmetál zenét, hanem még a fajsúlyosabb dalaik is simán énekelhetőek. És itt most megint Lukácsot kell elővennem: az az izzadtságszagú ripacskodás amit a koncerteken gyakran előad, nekem néha már sok. Értem én, hogy ez rakendroll, meg ők olyankor kemények, de könyörgöm: nem kell minden egyes dal felkonferálásába beleerőltetni azt, hogy "szájonbasz*tt", "kib*szott", "szanasztéb*szott" meg mittudoménmit, mert az egy idő után már inkább komikus, mint vagány. És ezzel nem csak én vagyok egyedül, a legutóbbi koncert után a barátaimmal beszélgettünk erről és sikerült egyetértenünk abban, hogy ez nagyon erőltetett.

A Road ellenben nekem sokkal természetesebb, fiatalosabb, lendületesebb és ami nagyon fontos: közvetlenebb is a rajongókkal. Nem érzem náluk azt, hogy mindenáron bizonyítani akarnak, miszerint "ők annnnnnnnyira kemények!!!!". Persze, lehet, hogy az elkövetkezendő évek során ők is be fognak kissé "rozsdásodni", de egyenlőre szerintem most élik a fénykorukat.

A magyar hard-rock zenekarok közül én csak bennük látom azt, hogy idővel meg tudják majd lovagolni a Tankcsapda sikereit.

Hűha, kicsit bőre sikerült ez véleményformálás, remélem megfelelt :D

2014. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző választ akár én is írhattam volna, teljes mértékben egyetértek az első válaszolóval.
2014. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Road. Sajnálatos módon, a Tankcsapda nagyon sokat változott zeneileg, illetve cserélgetik a tagokat. A régi Csapda szerintem jobb volt...

15/L

2014. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nekem még mindig Csapda. Tény, hogy én is évek óta csak pocsék koncertjükön voltam, a Road pedig mindenhol jó volt... de nekem valahogy többet számít, hogy velem is ugyanazt csinálták gyerekkoromban, mint veled, #1, és bár a Road nótái között is van bőven, ami tetszik, Tankcsapda-szám mégis több van. Szóval ha arra gondolok, mit bírnék tovább hallgatni, akkor Tankcsapda.
2014. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!