Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért olyan fontos a basszus...

Miért olyan fontos a basszus gitár?

Figyelt kérdés

Huh, na majd most kapom a basszerosoktól, hogy hogy merem őket feleslegesnek hívni... de kajak, nem is hallani őket szinte, és nélkülük is rohadt jó tud lenni egy zene. Ezért nem értem hogy pl a Slipknotnál miért volt az a nagy para, amikor meghalt a basszeros, tesznek a helyére 1 másikat és kész, nem 1 énekesről vagy Slashről van szó :)


Meg most kajak ki annyira unott, hogy basszus gitárt kezd el tanulni? Mert az elektromos gitár király dolog, atomsokféle hangzást lehet csinálni és dallamot, na de a basszus gitár? Annál unalmasabb hangszert nem nagyon találni... és tiszta depis :D



2014. júl. 12. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy nincs előtérbe tolva, mint az elektromos gitár, de ugyanannyira fontos, mivel a zene egész mély tartományát szinte az adja, youtube-on meg tudsz hallgatni egy csomó rock és metáldalt úgy, hogy a basszusgitárt lekeverték belőle. Szerintem tegyél egy próbát nagyon megdöbbentő, az egészet üresnek, vékonynak és erőtlennek fogod érezni. Másrészt több műfajban és zenekarban a nem éppen egyszerű basszusfutamok a jellemzőek, és gyakran azon megy a fő dallam. Lásd pl Rhcp - Aeroplane vagy Tell me baby. Mindezt úgy mondom, hogy gitáros vagyok, és csak néha nagy ritkán játszogatok basszuson.
2014. júl. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
persze, én laikus vagyok, és hallgattam pár összehasonlítást basszussal és nélküle, de sokszor nekem ugyan olyannak hangzott. Meg szerintem a dob így is ad épp elég basszust, szóval szerintem ha egy rockcsapatból a legkevésbé fontosabbat kellene kiválasztani, akkor a basszust mondanám :D
2014. júl. 13. 00:52
 3/18 Kill The Sexplayer ***** válasza:
A basszusgitárt lehet a legtöbb módon megszólaltatni, pengetéstől vagy a gitár hangzásától függ (slap technika, pop technika, tapping technika, jazz sound, fretless sound). A basszusgitár egyébként is a ritmusszekcióhoz tartozik, hülyeség a szólógitárhoz hasonlítani. Ahol nagyobb szerepet kap, az a funky műfaj.
2014. júl. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Vagy meg kéne látogatnod egy fülészt, vagy képezni kicsit a zenei hallásod.


Egyrészt minden zenében fontos a basszus, részben a ritmust hangsúlyozza és a dobbal együttműködve adja az alapot, részben alátámasztja, esetleg díszíti a harmóniákat.

De teljesen önálló szólóhangszerként is megállja a helyét.


Az, hogy te nem hallod, csak téged minősít.

2014. júl. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Te nem laikus, hanem süket és idióta vagy.

Nagy különbség.

2014. júl. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Zenét kéne hallgatnod...nem vackokat...


Kezd pl egy hobo blues banddel.

A három testőrrel.

Ha meg nem hallod a blues rockandrollokban sem a basszust, akkor sz"r a füled.

2014. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
2014. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nekem ott is rohadtul tetszik, ahol nincs basszus :D És utolsó, azokban a zenékben sem a basszus dominál, sőt...
2014. júl. 13. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!