Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Előfordult veletek is hogy...

Előfordult veletek is hogy kitaláltatok valami riffet, de aztán rájöttettek h már létezik (hasonló)?

Figyelt kérdés

Viszonylag kezdő zenész vagyok, és az a problémám hogy sokszor amikor csak úgy szórakozok a gitáron össze-vissza, kitalálok vmi riffet stb, aztán később rájövök hogy már van olyan hasonló, általában persze a hangok nem teljesen egyeznek, csak pl máshol játszák, de volt olyan is hogy azt hittem én találtam ki, de végül rájöttem hogy ugyan az a ritmus egy másik szám része...

Egyszer meg akusztikuson szórakoztam az akkordokkal, aztán meg mondom ez milyen jó hangzik stb, erre haverom mondja h az valamelyik számban van... de nem is ismertem azt a számot csak futólag hallottam...


Nem valami jól fogalmaztam azt tudom, de aki zenész/gitáros gondolom találkozott már ezzel a problémával, veletek hogy van ez? Honnét tudjam h ha kitaláltam egy riffet akkor az tényleg az enyém, vagy valahonnét, ha akaratlanul is de koppintottam ?



2014. júl. 16. 00:10
 1/4 sándorjános ***** válasza:

Nincs más megoldás: sok zenét kell ismerni, vagy kikérni mások véleményét, hogy "na milyen?" és ha rávágja, hogy nagyon Cseh Tamásos, vagy nem tudom milyen, akkor meg érdemes meg tudakolni, hogy ez a valaki milyen. Felfedezed, hogy mi a hasonlóság és jobban el tudsz vonatkoztatni ismert zenészektől a közeljövőben. Persze vannak nagy alternatív arcok, akik kiaknáznak minden variációt, pl. Mike Patton munkássága - Funk, metál nyakonöntve direkt giccsel, humorral, vagy Björk - Pop, indusztriális, ambient, trip-hop, vagy Peter Kowald teljesen absztrakt zenéi, akiknek a sémáikból még progresszivitással is nehéz kitörni, de sok esetben nem is érdemes. Nem gond, ha pl. nagyon Pink Floydos amit csinálsz, mert ha azt jól csinálod, akkor hallani is jó, a konkrét észlelés pedig a kritikát elvetéli születése közben.


Érdemes legalább abban a stílusban tisztában lenni a nagyokkal, amit művelsz, mert akkor kevesebb hasonló előadóval kell számolnod.

2014. júl. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehéz teljesen eredetit csinálni.


Szerintem mindenki járt már így. Nekem is volt, hogy évekkel később jöttem rá, hogy az egyik számom riffjei mennyire hasonlítanak egy zenére, amit akkor még nem is ismertem, úgy értem, már létezett, de tudatosan nem maradt meg bennem, talán valahol egyszer rádióban hallottam...

2014. júl. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős az érzés :) Pár évvel ezelőtt sikerült a Black Sabbath - NIB riffjét kitalálnom, úgy, hogy akkor még biztosan nem hallottam azt a dalt, majd amikor később egy koncertvideót néztem tőlük, amiben az is szerepelt, jött a nagy csodálkozás :D A másik ilyen 'balesetem' az Offspring - The Kids aren't alright intrójával volt még teljesen kezdőként, úgy, hogy az Offspringet sem ismertem, nemhogy azt a számot...
2014. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban hogy nem fogsz olyan riffet kitalálni amire ne lehetne találni "hasonlót". De inkább szinte "ugyanolyant" :)
2014. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!