Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitáron hogy lehet...

Elektromos gitáron hogy lehet kicserélni a bundokat?

Figyelt kérdés

vagy menthetetlen a gitár?

miért jó és miért rossz az átmenő nyak?



2014. júl. 18. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki kell szedni a régieket, beütni az újakat, szintezni, csiszolni, profilozni.

Semmi sem menthetetlen, a kérdés, hogy megéri-e.

Kevésbé tragikus esetben lehet simán bundot csiszoltatni, ami kb ötöd ár.

Az átmenő nyak meg azért jó, mert nagyobb darab fa egyben, jobban rezeg az egész.

Hátránya meg, hogy nem cserélhető/leszerelhető.

2014. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogyan írták, közel sem menthetetlen, hangszerész vagy némi gyakorlattal és megfelelő szerszámokkal rendelkező ember simán meg tudja csinálni, de mivel elég pepecselős munka a bundozás, a síkolás és profilozás meg pláne, nem olcsó, úgy 20-30 ezer körül szokott lenni, attól függ kivel csináltatod. De ha a bundok nincsenek nagyon lekopva, akkor elég síkolni és profilozni, az lényegesen olcsóbb dolog.
2014. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
20-30 ezerből biztos nem csinálnak meg normálisan egy bundozást, jó lesz az 40-50-60-nak is.
2014. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=xQUHKFrVkIM


nem akkora művészet csak kellenek hozzá a megfelelő szerszámok meg némi kézügyesség.

2014. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát persze. Mindjárt elsőre sikerülni fog. :-)
2014. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első saját bundozásomnál azt a hibát követtem el, hogy túlságosan lekerekítettem a bundok széleit. Ráadásul egész hosszan megkerekítettem a bund belseje felé. Szépnek szép volt, tény...

De a vékony húr nyújtásnál azonnal leszaladt róla ezáltal...

Erre érdemes odafigyelni.

2014. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább arra érdemes először is, hogy pontosan, egyenletesen beütni, ez a legnehezebb, aztán a síkolásra, a megfelelő rádiuszos profillal... a többi már leginkább szöszmötölés a részletekkel. Persze az is fontos, de leginkább a beütésnél lehet elszúrni.
2014. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megrepedhet a fogólap is, illetve inkább kipattanhat játék közben a bund. Volt már ilyen esetem amikor nem szakemberek cserélték.
2021. jan. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!