Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Le szeretném venni a húrokat...

Le szeretném venni a húrokat a gitárról, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kiderítettem, hogy ha a klasszikus gitáron szeretnék játszani, (sima dob gitár) akkor ahhoz sokkal szebben szól a fémhúr, nem a nylon. Ha levenném a nylon-t, és a rgi fémhúrt tenném vissza rá, (amit a 8. szülinapom óta rajta van, és most vagyok 13) és itt van nálam, akkor azt érdemes-e visszatenni?

2014. júl. 18. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Te érted amit kérdezel?

Milyen gitár ez? Klasszikus vagy Western?

Westernre fém húr kell, klasszikusra nylon. Pont.

50 éves húrokat meg dobd ki a kukába és vegyél újat.

2014. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt honnan derítetted ki, de biztos nem megfelelő forrásból.


A klasszikus gitárt nylonhúrral hell használni, mert nem elég erős az acélhúrokhoz a szerkezete. Megtévesztő lehet, hogy a 3 vastag nylonhúr (E, A, D)fémnek néz ki, de csak a tekercsélésük az, belül annak nylon a magja.


Az acélhúrok feszítőereje sokkal nagyobb, ha klasszikus gitárod van, tönkreteheti.


Húrokat időnként cserélni kell, mert részben elöregednek, részben elhasználódnak. Semmiképp se tegyél rá egy használt és régi húrt.

2014. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ahogy fentebb is írják. Klasszikusra nylon húr való akusztikusra meg fém.
2014. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszöntem.
2014. aug. 3. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!