Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitárra való...

Akusztikus gitárra való fémhúrokat tehetek-e elektromosra?

Figyelt kérdés
Ismerősöktől kaptam egy fémhűros akusztikus gitárra való húrszettet, még az eredeti csomagolásban (ők nem tudtak már vele mit kezdeni), szóval feltételezem, hogy használható. De nekem csak nylon húros, klasszikus gitárom van, amire nyilván nem teszem rá, azon kívül pedig egy elektromos. Arra lennék kíváncsi, hogy mivel azon is fém húrok vannak, ezeket ha rátenném, lenne-e bármilyen következménye (akár az, hogy nem szólna olyan jól, mint eddig)? Azért kérdem, mert látszik némi különbség a két gitárfajtára való húrok között. A válaszokat előre is köszönöm!
2014. júl. 19. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ráteheted, a gitárnak szinte biztosan nem lenne baja. De nem tartom jó ötletnek. A fémhúros akusztikusokra vastagabb szettet szoktak rakni, mint elektromosra, ráadásul az anyaga/bevonata is más, ezért nagyon szokatlan lenne a hangja és a nyújtások is nehezebbek lennének.
2014. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lenne baja, és azt is, hogy másmilyen, pont ezért kérdeztem. De oké, köszönöm a választ! Akkor majd lepasszolom másnak :D
2014. júl. 19. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!