Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg basszusgit...

Hogyan tanuljak meg basszusgitáron ujjal pengetni?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Cort basszert,amivel semmi problémám nincs,amíg van nálam pengető.Ujjal viszont képtelen vagyok rendesen pengetni.Tudtok valami oktatóvideót/valaki le tudja írni a helyes technikákat?
2014. júl. 25. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

muszáj leszel megtanulni, mert pengetőzni basszusgitáron blaszfémia kb.

amúgy meg szendőfi balázs basszusgitár-iskola vagy youtube Bass Beginner Lessons

2014. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sándorjános ***** válasza:
100%

Rémlik Micheal Jackson moonwalk mozgása?

A mutató és középső ujjaddal próbáld utánozni először mondjuk egy asztallapon. Az ujj hegye mindig előrefele görül és a hegye ha húron gyakorolsz végén elpöccen és a felette levő mélyebb húrra zúdul, ami kitámasztja. A magasabb húr, amiről vissza estél egy felső, de mélyebb húrra remeg a pöccenés erejétől, az szólal meg. Próbáld meg ezt a mozgást folyamatosan csinálni először e két ujjaddal, aztán 3-al, néggyel is lehet, de mivel a kisujj általában rövid és gyenge, valamint nem igényelünk ilyen gyors játékot (3 ujjal bármilyen sebesség megoldható), ezért nem is igazán használják. Fontos, hogy az ujjak egymás utáni lecsapódása és cseréje menjen. Próbálj metronóm mellett gyakorolni úgy, hogy először a gyűrűs ujjaddal, majd a középső, végül a mutató ujjaddal pengeted meg a húrt. Mikor a mutató ujjad leérkezett a gyűrűs ár készenlétben áll és kiesés nélkül mind a három ujj képes újra lecsapni.

Nagyon fontos, hogy ne az ujjaid erejét használd, hanem csak a felületét. Az erőt a könyöködből nyered. A tenyér teljes felülete csapódik piciket, az ujjak csak követik a mozgást. Próbálj meg 3-3 pengetésenként felfelé és lefelé haladni a három húron, vagy próbálj úgy húrt váltani, hogy az egyiket, vagy kettőt is kihagysz. Egy ujjas pengetés lendületét keresztül viheted két, vagy három húron is, ahogy a pengetővel is lehet akkordosan játszani. Ha pengetés szerű mozgással szeretnél játszani ezt nagyon fontos tudnod, a másik módszer, amikor az egész kezeddel lesuhitasz és hüvelykujjal pengeted végig az összes húrt, vagy körömheggyel az összes ujjaddal (ezt használom, mástól még nem láttam), így csilingelőbb, spontán, gitárosabb hangzást kapsz. A hüvelykujj is fontos eszköz, a támasztásra szolgál. Én általában vagy a hangszedőre, vagy a felső E húrra helyezem, így könnyen tudok koorigálni a magasabb hangoknál is. Lehet a hüvelykujjal is pengetni, az is fingerpick technika, de a country gitárok pengetéséhez hasonul (három ujjal a magasabb húrokat, hüvelykujjal meg a legmélyebbet).

Érdekes technika a slap is, de ahhoz több idő kell, szerintem próbáld ki, ha infó kell, vagy segítség írj rám.

Ezt kezdőként érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=-3iCSlPbLxQ

Valamint Scott Devine korai leckéit nagyon tudom ajánlani, az ujjabbak már bonyolultabbak.

Victor Wooten leckéje ugyanazt mondja el, mint Scott legtöbb leckéje, csak gyorsan ledarálva, mind a kettő hasznos.

Ha zeneelmélet alapok kellenek én Temesi Berci videoleckéit tudom ajánlani, alapvető zenei formulákra meg tud tanítani, mint a skálák, apereggiok, egyszerű technikák.

2014. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Örök hálám! :P
2014. júl. 26. 14:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, én ha valami nem megy akkor leülök és addig csinálom míg nem sikerül :)

Főleg igaz ez amikor gitározok vagy basszerezek. Lehet eltart egy ideig, de gyakorlás-gyakorlás :)

2014. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!