Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen cuccok kellene egy...

Milyen cuccok kellene egy profi stúdióhoz (keveröre meg ilyenekre gondolok)?

Figyelt kérdés

2014. aug. 1. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy profi stúdióhoz kell egy profi stúdióhelyég, profi lehallgatóhelyiség. Komoly keverő nem is kell, ha digitális stúdiót akarsz, ahhoz elég 3-4 darab octopre vagy ilyesmi, az akkor fontos igazán, ha soksávos szalagra rögzítesz. Milyen irányba akarsz elindulni? Addig felesleges is tovább mondani, csak azért.
2014. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából olyan helyet szeretnék (az anyagiakat majd megoldom), ahol jó minöségben tudunk felvenni zenét. Tudod, nem gépzene, hanem hangszerekkel.
2014. aug. 1. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább elmondom, hogy nekem mim van. Nem profi stúdió, leginkább felvevőhelyiségnek nevezném, otthon kverek, ha keverek.

Először is van egy teljesen megfojtott próbatermem (nem helyes, de még mindig egyszerűbb utólag reverbet rárakni, mint a rossz szobareverbet leszedni). Ezzel a szoba kb meg is volna.

A gép egy 4770k i7 procival ellátott csodagép, egy Cooler Master Silencio házban, semmi hangja sincs. Van benne egy RME HDSPe RayDat hangkártya, ami 32 sávot tud max 48k 24bit-en felvenni, vagy 16 sávot 96k 24 biten, tól függ. Van 3 darab Octopre MKII Dynamic, ami ADAT kapcsolódik a hangkártyára, az 24 sáv. Az első 8 sáv a dob 8 alapmikrofonja, lábdob: Sennheiser E602 (nekem még az eredeti), pergő Shure SM57 (nem olyan jó a pergőm, hogy drágábbat vegyek), tamok: 3x Sennheiser e604, overhead: párban vásárolt t.bone SC 450. Ha stúdiózom, akkor még egy SM57 megy a pergő alá, esetleg kiegészítő SM58-ak room mikrofonnak. Énekre, szövegre ugyanazt az SC450-et szoktam használni popfilterrel, nem volt még rá panasz, de majd szeretnék legalább 1 neumann u87-et, ha nagy leszek. Klotz kábelek Neutrik csatlakozóval, hogy ne legyen semmivel sem gond. Basszust vonalból szoktam venni, vagy az erősítő (lejjebb) felvételi kimenetén, de ha mikrofonozni kell, akkor ott egy Gallien Krueger backline, arra ráfér ezen mikrofonok bármelyike, akár az összes egyszerre. Gitárt szégyentelenül vonalból szoktam venni (Octopre bemenet átkapcsolva inistrumentre, a legzajtalanabb, amit elérhetsz, a Line6 cuccai olyan zajtalanok még USB-n hangkártyaként). Azért szoktam mikrofonozni is, ha olyanom van, a legsúlyosabb az volt, hogy 2 SM57 a csöves Randall erősítő elején (de az nem az enyém), plusz egy kondis mikrofon az elején, a hátulján meg a lábdobmikrofon. Otthon meg van egy Alesis RA100 rackes erősítőm egy pár Alesis Monitor One MKII hangfallal, amit egy EMU 1212m hajt, régebben egy digitális keverő is közbe volt iktatva már csak a 8 plusz bemeneti sáv miatt is, meg azért is, mert beleperceg a számítógép a hangkártya saját, egyébként szimmetrikus kimenetébe. Ezzel a cuccal már lehet megfelelően stúdiózni, most hirtelen egy 3 éves felvételt találtam, még a szoba csillapítása nélkül, meg régi kontaktos kábelekkel, de már akkor ilyen minőséget lehetett vele: https://www.youtube.com/watch?v=9To1oh1TU4Q

Mit mondjak még? :)

2014. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez nagyon szuper!

Tudnánk privátban beszélni? :)

2014. aug. 1. 14:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg igazából én annyira nem értek ezekhez (ezért írtam erre az oldalra). Könnyen meg tudnám tanulni a kezelését akármelyik ilyen dolognak?
2014. aug. 1. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Könnyen? 4-5 év
2014. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!