Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tanulhatnék meg mindent...

Sándorjános kérdése:

Hogy tanulhatnék meg mindent egy bassusgitár helyes beállításáról?

Figyelt kérdés

Egyszer leadtam szervízbe, de egy másik szervíz szerint mindent elállítgattak... az előzőnek is fizettem, most ezeknek is?

Mivel laikus vagyok nem tudom megítélni, hogy ez marketing fogás-e, de jó lenne tudnom mindenről, pl. húrlábakról, húrtípusokról.

Otthon még nem cseréltem húrt magamnak és láttam, hogy hagyni kell utánna egy keveset, hogy a fogaskerék? be tudja kapni, mennyit érdemes rajta hagyni? Szeretnék mindent magam intézni :)



2014. aug. 2. 11:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Esetleg a potméterek milyenségéről (és cseréjéről), tehát, hogyan mérlegeljek melyik a legoptimálisabb, milyen hangszedőt lenne jó használni olyan fajta zenéhez, amit játszani szeretnék.
2014. aug. 2. 11:10
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A húrcsere bazzgitáron igazán nem nagy truváj, le kell tekerni és kihúzni a régit, bedugni a másikat, annyit rajta hagyni, hogy maradjon rajta 2 kanyar a hangolókulcson, és meghúzni, szóval semmi extra. A beállítás már sokkal bonyolultabb, rengeteg youtube-videó van, de minen attól függ, hogy hogy szereted. Van, aki magasan szereti, hogy még véletlenül se zizzenjen meg a húr, van, aki alacsonyan, hogy alig kelljen megnyomni, de úgy nagy általánosságban nem fogod tudni otthon megcsinálni, el kell vinni beállíttatni, és imádkozni, hogy ne rontsák el és ne üssék le a glazúrt a gitárról. Mindenhonnan van már rossz tapasztalatom, különösen a hurgulyról, aki lyukakat képezett a festésen, aztán le is tagadta. Nagyvonalakban a nyakat úgy szokták a nyakat beállítani, hogy ha az első és az utolsó bundon lefogod a húrt, középen legyen még x távolság, a húrláb magasságát pedig úgy, hogy nyugalmi állapotban legyen y távolság a bund és a húr között. Ez az x és y vallási kérdés, egyéni ízlés szerint. Sanszos viszont, hogy bundot kell csiszolni, azt pedig nem fogod tudni otthon megcsinálni. Amit viszont tudsz, és elég fontos, az az oktávállítás, a húrlábon minden húrcsere után be kell állítani azon a csavaron, ami a gitár nyakával párhuzamosan állítja a húrlábat, hogy a lefogott oktáv tökéletesen hangon legyen, éppúgy, mint az üresen megpengetett húr (üveghanggal lehet könnyíteni a dolgon). Minden más hangszerész dolga inkább.
2014. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan még csak hangszerész inasként dolgozom, de nálam is előfordult egyszer, hogy véletlenül megkarcoltam egy gitárt. Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, főleg, ha még kezdő. De az alap, hogy eltüntetem a karcot magam, vagy kártérítést kap a vevő.


De egyébként sok jó hansgzerész van, akiről nem hinném, hogy bármi kárt tenne benne.

2014. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!