Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az amerikai vagy a brit...

Az amerikai vagy a brit rockot kedvelitek jobban?

Figyelt kérdés

Nekem a brit rock viszi a pálmát( The Beatles, The Who, The Kinks, Led Zeppelin, Deep Purple). Bár lehet, hogy thrash metálban nagyobbat alkottak államok beliek, de szerintem a Black Sabbath-ra, Iron Maiden-re, meg Judas Priest-ra építettek sokan közülük.

(Tudom, hogy ez nem fórum, de kíváncsi vagyok a véleményekre.)



2014. aug. 4. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
olyan, hogy amerikai rock, szinte csak a Doors kivételével, nem létezik. habár a rock n roll amerikai, de a rockzene egy angol zenei stílus.
2014. aug. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az amerikai bandák jobban tetszenek. RHCP, Pearl Jam, Alice in Chains, Nirvana, Metallica, a "kortárs" zenekarok közül pedig pl. az MGMT nálam viszi a pálmát.


Nagyon szeretem a brit vonulatot is, imádom a Beatles-t, a The Who-t, a LedZep-et, a Blur-t, az Oasis-t, a Cure-t, a Joy Division-t, és még sorolhatnám, de a grunge és a psychedelic közelebb áll hozzám.

2014. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az angol

igaz a svéd és a norvég metal is jó

2014. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, briteknél Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin, The Who, Deep purple, Black Sabbath, Iron Maiden, Queen, The Smiths, Stone Roses, Blur, Oasis, Joy Division, Foals, Kaiser Chiefs, Kasabian, The Cure, The Kinks, Arctic Monkeys, The Kooks, The xx, Radiohead, Franz Ferdinand, The Cranberries, Def Leppard, Muse, Rolling Stones na meg hát A Clash és a Sex Pistols :D


Amerikaiaknál is azért vannak szépen: Doors, Beach Boys, The Band, Ramones, Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax, Pantera, RHCP, Aerosmith, REM, Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Audioslave, SOAD, RATM, Korn, Slipknot, Jimi Hendrix, 13th floor elevator, Sublime, Black Keys, disturbed, Alice in chains, Killers, Tool, Foo Fighters, Kiss, Cage the Elephant, Foster The People, q.o.t.s.a, Kyuss


És még annyi minden van, de most "csak" ennyi jutott eszembe xd


Szerintem amúgy fölösleges valamelyiket jobbnak titulálni, hiszen mind kettő ontotta a jó zenéket. Nem is érdemes különbséget tenni. Arról nem is beszélve, hogy még vannak Kanadaiak, Ausztrálok, Skandinávok és még egy csomó más országban is remek együttesek tevékenykednek :)

2014. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szegény Deep Purple... A nagy P lemaradt:'D bocsi, hogy szólok érte, gondolom nem is volt szándékos, de egyik kedvenc bandám...:D
2014. aug. 9. 23:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószíűleg terror támadás áldozata lett a nagy P betű. Én mindent megtettem a magam részéről. :D
2014. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
37%

Brit!

Bring Me The Horizon legjobb

2014. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha neked az rock, akkor nem tudom, hogy mit mondhatnék...
2014. szept. 28. 11:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A brit rock az igazi rock. A legnagyobb legendák ott vannak! De nem csak ezért mondom hogy brit, hanem amúgy is több brit bandát szeretek. Kedvenceim: Radiohead, Porcupine Tree, David Bowie (igaz ő előadó), Pink Floyd, Anathema, Iron Maiden, Black Sabbath, Led Zeppelin, Mike Oldfield (ő is előadó), Marillion, King Crimson, Peter Gabriel (szintén előadó), The Police


Mondjuk azért amerikát sem kell félteni a részemről, kedvenceim: Talking Heads, The Doors, Bob Dylan (előadó), Simon & Garfunkel, Red Hot Chili Peppers, R.E.M., Pearl Jam, Nirvana, Metallica (korai időszakuk), The Jimi Hendrix Experience, Jefferson Airplane, John Frusciante (előadó)


De a briteket jobban szeretem.

2014. nov. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy a Bring Me The Horizon miért ne lenne rock??? Jó nem az a klasszikus hard rock zenekar mint mondjuk a Deep Purple vagy a The Who, de attól még nagyon is a rock zenék közé tartozik és nem is olyan rossz.
2014. nov. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!