Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen rock- alternatív rock...

Milyen rock- alternatív rock zenét (külföldi) érdemes hallgatni mostanában?

Figyelt kérdés
Érdekelnek régebbiek és újak egyaránt, esetleg új albumok, ami tényleg igényes zene....(kicsit lemaradtam a GYED alatt...)
2014. aug. 13. 10:29
 1/2 sándorjános ***** válasza:

Nálam a pálmát az Atoms For Peace nyitóalbuma vitte; az AMOK 2013-ból. Nagyon Thom Yorke lett az egész. Szólókarriere zenéihez tudom csak hasonítani.


Chet Faker - Built On Glass albumát még nem hallgattam, de az eddigiekből ítélve (1-két számot már hallottam róla magában) érdemes lesz, ilyen dzsessz-pop-indie dolog, nagyon lazzzaaaaa.


A Tame Impala nagyon nagyot robbant 2012-ben a Loreism albummal, azt kötelező meghallgatni :) olyan, mintha a Pink Floydot hallanád fiatalon, mégis fénykorában, de több ennél, formabontó, ütős pszichedelikus rock album. Most hogy kutatok találtam valami ki nem adott számok gyűjteményéből álló albumot 2013-ból, sose hallottam, de érdekes O.o!

https://www.youtube.com/watch?v=v8AqjiuireY


A Red Hot Chili Peppers mindig sláger marad :) 2011 - Im With You album nem lett olyan rossz, de nem hozza be a Stadium Arcadium szintjét, de hasonló vonalat képvisel. Van frissebb albumuk is, de valahogy senkinek se a szíve csücske Im Beside You címmel, ami a B-Side számok összegyűjtésére utal.


Az Arcade Fire 2013-as albuma a Reflektor is jó, bár valami akcentus érzik rajta, valamint az indie-rock néhány eleme.


Billy Talent - Dead Silence albuma szerintem príma anyag lett ;) 2012-ből azt hiszem, de kövezzenek meg a fanok ha nem.

2014. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
MUSE. Ha alter rock, akkor Muse. Igényes, egyedi, jó hangzású, a frontember hangja és éneklési stílusa tökéletesen harmonizál a zenéjükkel. Ajánlom az Absolution vagy az Origin of Symmetry c. albumukat alaposabban is átvizsgálni.
2014. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!