Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitározáshoz követelmény a...

A gitározáshoz követelmény a hosszú ujj? 15/L

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni gitározni, de rettentően kicsik az ujjaim(a leghosszabb 7.5 centi). Tudom h ez hátrányt jelent, de meg lehet tanulni játszani ilyen ujjakkal? És ami még fontosabb: felvesznek-e a művészetibe rövid ujjakkal vagy rám se néznek? Kérlek segitsetek... minden választ előre is köszönok. Nagyon kell a biztatás. KÖSZI

2014. aug. 13. 15:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vegyél kicsi gitárt:)
2014. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Persze, hogy lehet, nekem is alig hosszabb (8,5) és tökéletesen működik a gitáron:)

Nem is tudtam van ilyen követelmény, hogy ujjhossz:'D

Attól még nembizti felvesznek >.<

15/f

2014. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bambi99 válasza:
Ha rövidek az ujjaid, toldd meg gyorsasággal :) a legjobb barátom országos bajnok gitáros és nem hosszúak az ujjai. nekem pedig ugyszintén rövidek az ujjaim, mégis országos bajnok vagyok zongorából. szerintem sikerülne neked is ;)
2014. aug. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönom szápen a biztatást

hát remélem meglesz

KÖSZÖNOM!... sokat segitetetek

2014. aug. 13. 18:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Rövid ujjal is lehet, nem azon múlik. Persze vannak a hosszú ujjnak előnyei, de nem feltétel.
2014. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem számít hogy milyen hosszú az ujjad. Én jó magamnak sincsenek hosszú ujjai ( 8cm és 18/f) mégis hihetetlenül jól tudok játszani és igen minél rövidebbek annál gyorsabb leszel.


Lás egy példát (neoklasszikus metál zene):


https://www.youtube.com/watch?v=PG2804ggsI0

2014. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Aktív Gitár: ha pont nem éri el azt a bizonyos hangot akkor ott van a tapping technika.
2014. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
vagy gyorsan arrébb csúsztatja a kezét.
2014. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nekem sincs hosszú ujjam mégis megtanultam gitározni. Fejben dől el, akarat és kitartás kell hozzá.
2014. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hibás amit mondasz, mert senki nemtud megtanulni.
2014. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!