Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőnek akusztikus gitárhoz...

Kezdőnek akusztikus gitárhoz hány mm-es pengetőt javasolnátok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 17. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, melyikkel megy jobban. Mindenkinek más válik be. Erre nincs szabály.

Amúgy sokkal többféle módon lehet pengetni ujjal, pengető nélkül-

2014. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A nagyon vastag sem kényelmes (1.5mm) de a nagyon vékony sem (0.46mm). Nekem egyaránt elektromos és amusztikus gitárra is bevált a 0.8 körüli, én azt ajánlom. :)
2014. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdőként inkább vékonyabbat, persze azért a végletektől tartózkodva. Én a Dunlop tortex pengetőket használom évek óta, akusztikushoz a sárgát (.74 mm) vagy narancssárgát, elektromoshoz a zöldet (.88) torzított mély riffelésekhez esetleg kicsit vastagabbat. A vékonyabb azért jó akusztikushoz, mert az akkordok pengetésénél nem ütközik vele a kezed akkora ellenállásba, simább lesz a hangzás, míg vastagabbal sokkal élesebb.
2014. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy (nézőpont kérdése) nem túl drága eszközök, az én taktikám, hogy bemegyek a hangszerüzletbe, és végigfogdosok 5-6 fajtát, melyik áll jobban kézre. Amelyek tetszenek, azokat megveszem, 2-3 különböző darabot, így otthon is ki tudom próbálni mi válik be. :D
2014. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem szólón a kedvencem a 0.88-as, valahogy az a legkényelmesebb, akusztikusomhoz is csak olyat használok. Persze neked nem biztos, hogy jó lesz, végig kell próbálni :)
2014. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!