Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy van az összefüggés az...

Hogy van az összefüggés az erősitő/fej és a láda W teljesítménye közt?

Figyelt kérdés
pl. egy 100W fejhez csak 100W láda mehet se kisebb se nagyobb?

2014. aug. 30. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy legyen több wattos (annyi ohmon) a láda, mint az erősítő, hogy ne nyomd ki vele a ládát. Mármint a hangszórót, na. Régen mondogatták, hogy ha sokkal több wattos a hangfal, akkor az erősítőt megnyúzod, de ez inkább akkor jellemző, ha nem olyan ohmos ládát használsz, hanem mondjuk 8 ohm helyett 4-et.
2014. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Asszem ertem szoval legyen a lada nagyobb es ne jatszak teli hangeron :D de utobbi mongyuk alapszabaly
2014. aug. 30. 14:58
 3/12 anonim ***** válasza:
ennyi a lényeg hogy a láda teljesítménye mindig legyen nagyobb és akkor kicsi rá az esély hogy bármilyen hangerőn elszáll , az meg hogyha valaki nem a megfelelő ellenállásba dugja a cuccát a saját hülyesége... :D
2014. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"ne jatszak teli hangeron :D de utobbi mongyuk alapszabaly"


Miféle alapszabály? Mióta az eszemet tudom 10\10en küldöm a 6n2p-két meg az el34-eket...

2014. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez valóban butaság... azért van az a hangerő potméter hogy szabályozd vele 0-tól 10-ig..

Valóban sokan mondják, és hiszik azt, hogy nemjó ha csutkára fel van tekerve. Pedig az ég világon ennek semmi alapja nincs.

2014. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát egy gagyi rendszernél, persze van jelentősége,ha 10/10en nyomod recseg, zörög morajlik, túlmelegszik megáll.

Na de egy jó minőségű jól összerakott és ésszel összerakott gép tökéletesen bírja ha ki van tekerve.

Sőt, még egy csöves erősítőm se volt, ami szól volna olyan jól letekert hangerőn, mint teljesen kicsavarva.

Nem véletlenül árulnak (jó drágán) power attenuatort.

Ha nem lenne értelme csutkázni a végfokot, nem venné senki...

2014. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

OK akkor a hangero is tisztazva esteleg meg egy dolog amit lehet a 6-os mar megvalaszolt :D mitol sipolhat a kombom egy Ibanez IBZ-10-et hasznalok es neha semmi ok nelkul amikor leteszem a tenyrem sipol... Van egy multi-efektem is es amiota megvan azota csinalja pedig eleg minosegi multi-efekt

ezt kiirom kulon kerdesnek ott is lehet valaszolni

nyugottan lelehet szarozni a kombom :D tisztaba vagyok vele de csak 1-eve gitarozok

2014. szept. 2. 17:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez meg sok dologtól függ.

Mi az, hogy minőségi a multid?

Kinek mi a minőségi multi.

Nem hiszem, hogy egy ilyen 15ezer forintos kombóhoz vettél 300ezerért egy rack-es multit, tehát a minőséget már kilőttem a sorból.

Esetleg vettél 100-ért egy boss multit, arra még azt mondom oké, de efelől is kétkedem.


A gitárod milyen?

Milyen a hangszedőd? Milyen földelésed van a gitáron, illetve a hálózaton?

Milyen nagyrekvenciás zavaró eszközök(pc táp, laptop, telefon töltő stb) van az erősítő fázisán?

Milyen kábellel kötöd össze a gitárt az erősítővel?

Ezek mind nagyon nagy szerepet töltenek be...

ÉS akkor még nem is mentem bele abba, hogy mekkora gaint hazsnálsz és mekkora hangerőt és milyen irányban van tőled az erősítőd...

2014. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen zajmentes továbbfejlesztett gibson paf-om van, ha az erősítő betáp fázisára párhuzamosan feltolok egy kapcsolóüzemű PC tápot pl, felvesz egy marha irritáló zajt, amit sehogy sem lehet belőle kitakarítani teljesen(még nagyfrekis RC szűrővel sem...) szóval ha neked meg valami mzei single coilod van, vagy valami noname humbuckered, simán gerjesztheti a PC-d...
2014. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy közepes méretű sörbe le merem fogadni, hogy azért sípol a gitárod, mert gerjednek a rugók a kis testében, mert nincsenek letompítva.
2014. szept. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!