Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell és mivel megfelelő...

Hogyan kell és mivel megfelelően fém gitárhúrokat tisztítani?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb módszer? Milyen tisztító anyagot ajánlotok?


Én a Planet Waves String Cleaner-t használom és általában hamisabb lesz tisztítás után a vékony E húrom. (Elektromos gitárom van D'Addairo húrkészlettel.) Azt nem tudom, hogy én csinálom rosszul, ez a folyadék ilyen rossz vagy a húrok fáradnak el.


Milyen tapasztalatotok van a ghs Fast-Fret-ről?

A Muszty-Dobay oldalon nitro hígítót ajánlanak és paraffinolajat, erről mi a véleményetek?



#gitár #gitárhúr #.ghs #húrtisztítás #fast-fret #String Cleaner
2014. szept. 1. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy gyapjúból készült ruhaanyag megteszi. Szerintem nem éri meg az ilyen olajozós cucc.
2014. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én szeszes ronggyal szoktam, de azzal vigyázni kell, hogy ne csöppenjen a gitárra, mert egyes lakkokat károsíthat, hozzá kell tenni, hogy a PUlakkoknak nem árt, és mostanában a legtöbb gitárt azzal lakkozzák. A nitrohígtóra is ugyanez áll.
2014. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alkohol és nem szálazó pamutrongy.
2014. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ÉN írtam az első választ, és én is pamutra gondoltam gyapjú helyett...
2014. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van, aki azt ajánlja, hogy félbehajtott, vékony műanyaglapra fújj pár csepp WD40-et, és húzd át rajta egyenként a húrokat, szükség esetén pótolva a cuccot úgy, hogy azért jusson minden húron teljes hosszon és kerületen mindenhova, majd némi várakozás után töröld is le alaposan, jó kis puha, nem szöszölős ronggyal! Nyilván ne maradjon rajta semennyi, úgy is ott a tartós víztaszító réteg. Mindezt kizárólag a legelején, a frissen kibontott húron. Ez, azt mondják, jelentősen megnöveli az élettartamot. Nekem nem volt alkalmam kipróbálni, nem sokat nyüstölöm a hangszert sajnos, nem tudom megállapítani a húr tartósságát.


Vitán felül nagyon jó dolog alapos kézmosást követően kézbe venni a hangszert és használat után még így is végigtörölni jópárszor alul-felül a húrokat (lehetőleg olyan ronggyal, ami simán odafér és jó minőségű, pl. a mikroszálas szemüvegtörlő frankó kell legyen). Némi plusz idő, de a legnagyobb ellenséget, a jó sós verejtéket és a koszmarasztaló zsírt lehet így közel teljesen eltávolítani.

2014. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!